Snak

Mere indhold efter annoncen
Fx satte Ståle jo Varela udenfor døren til sidst. Så han kunne få en ny mulighed. Men det er selvfølgelig lidt svært når der er tre backs til hver side i truppen.

Bøving er, sjovt nok, ikke i førsteholdstruppen (endnu), men Aleksander Hjælmhof blev rykket op til denne sæson.

- Hvor er det altså en syg trup. Der er lige så mange forsvarsspillere til rådighed til næste kamp, som der er på midten og i angrebet til sammen. Hvis der så bare var et par ungdomsspillere i mellem (som til midtbanen), men, nej. 11 spillere med høje lønninger. Til fire pladser.
Batman Close. London W12.
Enig. Bjelland virker så fucking nederen.

Må være en træls type at omgås.
David Nielsens succes skal vel i allerhøjeste grad tilskrives PC og JN. Var han ikke fyringstruet blandt fans før denne succesfulde periode? Og har netop de to ikke sikret ham noget nær optimale betingelser for performance i Århus; noget ingen andre tidligere har haft i galehuset.

Der er få bedre duoer i Danmark end de to, teamet i fcm og teamet i fcn. Alle andre virker bare det mere alene eller heldige end dem. Gad godt et stærkt team istedet for endnu en enehersker (trods ståle ER vores Ferguson!)
Kan ikke finde klippet med Stefan og Bjelland. Hvem har link?
Kunne være fedt med en træner der ikke vil tolerere Bjellands alfahan-stil. Gerne en træner der går benhårdt efter hans data - hvor langsom han er, og hvor dårlige hans præstationer har været. Han er virkelig nødt til at tage sig sammen hvis han vil have spilletid - håber på en træner der enten smider ham ud, eller presser ham så sindssygt hårdt at han rent faktisk præsterer på et niveau som hans løn indikerer at han kan.

Da jeg tidligere idag kiggede på Dortmunds ungdomstrænere for at finde mulige træneremner, stødte jeg på en angriber med de mest hjernedøde stats. På deres u19 hold har de en spiller der hedder Youssoufa Moukoko, som i forrige sæson står noteret for 34 mål i 20 kampe. I alt har han spillet 77 kampe og scoret 127 mål for Dortmunds u17 og u19 hold og manden(drengen) er kun 15 år! Det er jo helt uhørt og havde bare lige behov for at nævne ham et sted. Han er med garanti uden for vores rækkevidde. Der går nok ikke længe før han for debut for førsteholdet. Kunne blive en god legekammerat for Håland.
Jeg har altid ret - selv når jeg tager fejl.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Til alle jer der er bange for at William Kvist bliver fast sportsdirektør.

Han står og afviser det klart i det video interview der er lagt op af bold.dk i dag.
https://www.bold.dk/video/?id=608906
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Ham er der snakket rigeligt om.
Har jo ikke sagt at han var hemmelig, eller at der ikke var blevet skrevet om ham....men jeg kendte ham ikke.
Jeg har altid ret - selv når jeg tager fejl.
Hvorfor er han relevant i FCK tråden?

Jeg læste også engang en artikel om en vis Lionel Messi.
Annonce