Snak

Mere indhold efter annoncen
De skal i det mindste true i rummene. Det er absurd let at lukke ned for Falk og Wind, når man ikke skal bekymre sig om nogle løb i bagrummet.
Alle hold har jo fattet, at de bare skal parkere bussen og bare tæske den dybt, når de får den. Ingen har fart, ingen kan noget uventet, og ingen kan slå en aflevering over 3 meter.

Pt. er vi det næstdårligste hold i rækken efter Horsens
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Men hvem skal vi have til at løbe i de rum? Kauf har været fuldstændig færdig efter de første 20 minutter, og de to andre kunne ikke løbe fra en elefant på rulleskøjter


Det må blive Daramy
Superliga og FCK fan
Jeg tror Thorup får reddet den ved at ryste posen som han gjorde det i Belgien. Spørgsmålet er hvor lang tid det kommer til at tage - vil være en katastrofe at ende uden for slutsspillet.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
Helt og aldeles enig - jeg kan bare ikke se, hvem der skal kunne gøre det. Kauf er den eneste reelle trussel i et bagrum, og han ligner bestemt ikke en med overskud til at tage de sure løb.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Hoffmannkbh

Kæmpe katastrofe, men det er bedst for alle, hvis vi allerede nu erkender, at vi selvfølgelig ikke hører til i top 6 i Danmark i år.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Uha Zanka, det ser ikke så pænt ud, men forstår dig godt. Du er pisse sur på dig selv!
Real Betis Glasgow Rangers FCK
Posen skal rystes her i pausen.

Kalle
Ankersen - Nelsson - Zanka - Boilesen
Stamenic
Falk - Mudra/Biel
Wind
Daramy - Kamil

Så må han over i den 4-4-2 diamant, som han havde succes med i Gent.
Koncept? Struktur?
Med Ankersen og Bengtsson som wingbacks spiller man med 3 permanent i forsvaret frem for de sædvanlige 4. De er slet ikke en sammenhængende del af konceptet, og når Nelsson konstant bryder 3-backkædens struktur med den ene lige ved og næsten aktion efter den anden bliver det bare kaosfodbold.
Falk agerer slet ikke spilstyrer og Wilczek kommer ikke til sin ret, når wingbacksne ikke kommer til indlæg. Kaufmann er en skandale både uheldig og ringe samtidigt, men han knokler jo alt hvad han kan.
Boilesen, Stamenic og Wind er de eneste, som har leveret noget, der minder om acceptabelt niveau.
@kasperiano

Du har sgu nok ret. Jeg tror bare ikke jeg vil erkende det endnu. Det ser ikke godt ud pt.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
Annonce