Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis ikke vores unge stortalenter, har en reel rolle i sigte, så foretrækker jeg også at de kommer ud og får sig en større rolle og mere spilletid i anden klub, gennem et lejeforløb. End hvis alternativet er sporadiske min her og der..

Jeg tænker det ligner et rigtig fint match med Lyngby, hvor han burde kunne få masser af spilletid, komme tilbage på sporet og samtidig blive i nærmiljøet.

Håber at vi har tålmodighed med knægten og at han er en del af fremtidens planerne
Der bør også ske noget med Moalem og Liam West som blev forfremmet sidste sommer til førsteholdet, men har slet ikke været aktuelle.

Der var endda en lille periode i efteråret med så mange skader at vi ikke fyldte truppen ud til kampene. Skaderne gjorde ikke engang plads til talenterne.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Græske medier melder at PAOK er i dialog med Pantelis.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
FCK u15 vandt i dag over FCM og blev dermed mestre.

FCK har dermed vundet u15, u17 og u19 ligaen i samme sæson hvilket en klub aldrig har formået før. u17 og u19 vandt også pokalen.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Græske medier melder at PAOK er i dialog med Pantelis.


Det en herlig nyhed. Men så skal der også snart noget ind nu. Vi forlængede hellere ikke med Zanka, så der er pres på.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan Nees så ikke gøre os en tjeneste og presse prisen lidt op på panta
Pierre Émile ind til midtbanen som anfører? Der skal være en man kan slå sig på, og Marseille er pressede økonomisk
Det ville være en drømmetransfer, men jeg tror desværre han får nogle tilbud som FCK slet ikke kan være med på økonomisk og han har aldrig haft et særligt forhold til Danmark eller Superligaen. Jeg tror aldrig at han kommer til Superligaen, lidt som Kasper Schmeichel.
Man bør overveje Kota Takai. Han var første prioritet over Suzuki.

Tottenham købte ham for €5.80m men han nåede aldrig at spille. Tottenham sendte ham så til leje hos Gladbach med en købsoption i vinters. Her nåede han kun 8 kampe og 339 minutter.

Kota Takai mistede bla. sin landsholdsplads til Suzuki. Suzuki havde også tilbud fra top 5 liga klubber men valgte FCK. Jeg synes det er interessant hvor hurtigt det kan gå med et forkert klubvalg.

Så tror jeg også det at have et CB makkerpar med samme nationalitet er en styrke.

Gladbach spiller forresten med 3 CBs hvor Kevin Diks er styrmanden.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Bold skriver at Besiktas har fået et bud på omkring 75 millioner på Pierre Emil afvist. Hvis de forsøger sig med et sådan beløb og får nej, så tror jeg vi får svært ved at være med.
Venlig hilsen
Annonce