Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er præcis min tanke, og det skal man også huske på Mattsson.

At der kan komme tilbage slag. Hans fordel er vel at han måske kan træne med fra idag, når resten at truppen møder ind til første træning.

Men det er farligt at forvente de er tilbage på normalt niveau fra start
Fint det ser ud til at Speakman er på plads, noget af et navn at få til Danmark, så bliver det næste at se om han så kan få det til at fungerer for FCK
Ved ikke om det er pålidelige kilder, men et Ungarnsk medie mener at vide at Ferencvaros har kontaktet FCK for Hunor Nemeth og at FCK kræver €1m.

Gad vide hvad der gør udslaget at Sarapata var så dyr og så en spiller som Hunor der har imponeret i den Ungarske liga er så billig.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Fint det ser ud til at Speakman er på plads, noget af et navn at få til Danmark, så bliver det næste at se om han så kan få det til at fungerer for FCK


Jeg syntes ofte det virker svært fra folk der kommer fra større adresser at forstå ligaen og styrke, så vi ser IMO ofte nogle underlige navne.
Senest Ham der er smuttet nu i BIF, der ikke just har imponeret.
Vi hører altid om de "undervurderer ligaen".

Jeg kender intet til ham der - men det gør mig ikke ubetinget lykkelig at han har en fortid fra PL.
If you know, you know.
hvis ikke huescas er klar inden for den nærmeste måned, så tror jeg at man forsøger at leje sig ud af problemet, Hej Jelert

Ja tak til gennembruds Jelert, nej tak til Jelert i perioden op til afskeden.

Det ligner desværre ikke rigtig at det bliver til, hvad der blev lagt op til. Er du vimmer han var spændende.

I et Neestrup system vil jeg være lunken ved ideen, men i Bos, passer han bare voldsomt bedre som wingback, end i et 4mandsforsvar. Så måske det skulle have et skud. Gerne et leje med rimelig købsklausul.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tager gerne Jelert og VK på de backer ❤️
Nande - er det egentlig med vilje at du ofte skøjter let over kritik af dine indlæg?

Der er - hvad - 6-7 indlæg omkring MEM, du burde forholde dig til.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
@jussi

Ja, det er ret normalt for Nande.
Jeg har også hængt ham op på nogle ting en gang imellem, hvorefter at hans kommentar er den næste i rækken og han skifter fuldstændig emne.

En smule irriterende, specielt fordi han oftest byder ind med nogle fine ting.
Når han så rammer forbi skiven en sjælden gang imellem, så er det ikke rigtig noget han gider at forholde sig til og man bliver faktisk direkte ignoreret 😅
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Jeg svarer @ForzaGF på side 19352.

Vær mere specifikt hvad er det præcis jeg skal forholde mig til. Jeg svarer ikke på personangreb.

Første træningskamp starter om lidt og jeg forventer en del undskyldninger fra folk herinde hvis MEM bliver brugt i højre side.

Jeg vil da også gerne høre jeres forudsigelser hvem der spiller højre wingback / midtbane d. 27 i første træningskamp.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Første træningskamp starter om lidt og jeg forventer en del undskyldninger fra folk herinde hvis MEM bliver brugt i højre side.

Jeg vil da også gerne høre jeres forudsigelser hvem der spiller højre wingback / midtbane d. 27 i første træningskamp.


At MEM skulle lappe et hul i en træningskamp får du ikke undskyldninger af. Dem kan du få når sæsonen starter og han dribler i højre side.
-Manden er en venstrebenet defensiv midtbane. Jeg tænker at både Højer, Meling, Lopez, Myrie, Beijmo alle sammen står foran i køen til den position hvis det kræves.

Men så hvis du helst vil svare på specifikke ting:
Hvor er det at du henter info på at MEM har spillet wingback i AGF i en længere periode? Hvor opstår det? Altså din kilde.
Annonce