Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, det er også hvad jeg tænker.. Vi er trods alt et aktieselskab..
Voldsomt at diskutere et salg af Amartey så tidligt.
Midtbanen halter og så vil man sku nok gerne beholde en af de mest stabile spillere i længere tid.

For mig er det en grum tanke at midbanen kommer til at bestå af: Delaney, Gammelfar samt Youssef toutouh.

Fck skulle jo meget gerne vinde suppen næste sæson.
Det kommer sku ikke til at ske med de 3 + 2 som skal spilles ind.
Wohlgemuth bliver jo nok den ene.
Ekstrabladet siger Wettergren som "First team coach"/chef på træningsbanen og Ståle "ind på kontoret" i en manager rolle
Is it cold in his shadow?
Det lyder interessant.
Spørgsmålet om hvorvidt det er Ståle selv, eller nogen over ham, der har bestemt at det (evt.) sker, er sådan set også ganske interessant...
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Man bruger da også first team coaches i England, hvor de har managers. Og det er stadig manageren der sætter holdet og taktikken. Så intet mærkeligt i det.
FCK Man Utd Alle danske hold når de spiller i Europa.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Hvis Peter Ankersen er en mulighed, så skal vi selvfølgelig slå til. Han vil være en klar opgradering i offensiven, og han og Høgli vil være gode til at supplere hinanden. Remmer kan passende tage en periode på udlån. Det vil gavne ham med fast spilletid på højt niveau, og der bør ikke blive et problem at finde interesserede klubber.

Dejligt med tiltag på trænerfronten. Kender ikke svenskeren, men alene det, at der tages hånd om et problem, er positivt.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Peter Ankersen vil helt sikkert kunne give os flere strenge at spille på. Så er vi garderet på backpladserne, og han vil også sagtens kunne bruges som højrefløj. Vores førsteprioritet er dog helt sikkert en klasseangriber.
Forza Napoli Sempre!
"Elfsborgs ordförande Bosse Johansson förnekar att föreningen fört samtal med FCK angående en eventuell tränarflytt.

– Jag såg ryktena i dag. Det är trevligt att stora klubbar jagar både våra spelare och tränare så det ser vi som en eloge, säger han till Sportbladet.

Men ni har inte haft kontakt med dem?

– Inte."

http://www.aftonbladet.s…20742195.ab
Imperator, skal den resterende del af artiklen ikke kommenteres? Du ved den del, hvor Sportsbaldets kilder siger at overgangen er tæt på og hvor Ståle og Wettergren er set sammen? Jeg synes den artikel bekræfter mere end den afviser.
Desuden mener jeg, at Boilesen SKAL gøres til permanent anfører! https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=48zuf_y5MMM
Stødte på en artikel som jeg tænkte i andre sikkert også ville synes var interessant, så jeg copy-pastede et citat fra den og smed jer et link... hvad er problemet?
Det er vel unødvendigt at jeg laver resumeer, når folk kan læse selv...

EBs artikel sagde at offentliggørelsen var på mandag, men der er åbenbart slet ikke kontakt endnu.. Synes det var det mest interessante at tage med, men ja, det er da positivt at der trods alt er kontakt ml. Ståle og Wettergren..
Annonce