JEG SAGDE DET JO!!!
Jeg skrev: Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej vi skal ikke hente Ankersen tilbage.
I andre var bare, jamen han var en af de bedste sidst han spillede i FCK. Så han er en perfekt signing. I har præcis Ståles tankegang.
Han har allerede misset halvdelen af sæsonen på grund af skader. Han har en af de højeste lønninger og nu har han problemer med anklen igen.
Jeg sagde at vi skal passe på med at hente spillere oppe i årene der har opnået alt, tjent deres penge, vundet deres titler og oplevet udlandet. DE ER IKKE SULTNE MERE. De udnytter FCK. Vores klub er et plejehjem hvor de kan hæve en god pension og spille 0-10 kampe om året. Med en attitude som Bjelland som heller ikke gider at spille reserve kampene, fordi han er blevet stemplet over foden til træning.
De er ude i byen hver dag, spiser burgere, drikker øl og coca cola og nyder livet. Der er ikke engang kondition til at spille 90 minutter mere. Den sixpack der var tidligere er forsvundet.
Success is temporary loyalty is forever
PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.