Snak

Mere indhold efter annoncen
uefa cuppen med sådan en trup

Dream on...

de rige muligheder der er, for at komme gratis ind.

I salatfadene eller hvad? Saa er der gratis tur hjem fra udebanekampene! ;)

Jeg var ogsaa overrasket over hvor mange der ikke havde fornyet omkring os paa raekke 28 - 29 Nedre C. Jeg var inde og kigge en dag el. to efter fristen udloeb, for en af kammeraternes nye kaereste ville med. Regnede ikke med at der var noget at komme efter. Jeg skulle aldrig have ringet til ham og sagt at der var plads lige ved siden af...
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
"hvis vi er heldige tager vi lige anders svensson med. "

Ja, så er CL-triumfen sikker.
Jeg tror helt sikkert at de bare gjorde det for at lulle FCK i søvn. De laver en Gorica, gør de:

http://www.tipsbladet.dk/index.php/news/show/id=15...
Jeg tror helt sikkert at de bare gjorde det for at lulle FCK i søvn. De laver en Gorica, gør de:


Altså vinder 2-1 på udebane?

Resten har jeg lykkeligt fortrængt, på samme måde som Line Barfoed´s familie formentlig fortrænger deres relation til hende.


Hvis det passer at man har sat midtbaneforstærkningen lidt i bero, kunne det jo tyde på at vi kan forvente at se et eller andet med, at Prospa skal give den som højre midt og Atiba eller Sionko skal på midten hvis der kommer skader......eller hvis en af de fire klare midtbanespillere skulle blive trætte i løbet af en kamp......pt har vi jo ikke andre midtbanespillere som Ståle tror på end Hjalte, Kvist, Sionko og Atiba, suk.

Vi har sikkert en stærk trup når vinduet lukker (købt til en høj pris), men indtil langt inde i vinduet kan vi sikkert forvente en masse lappeløsninger - Konsekvenserne kan blive dyre.

De første små antydninger af panik er vist ved at ramme mig også :-(
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
på samme måde som Line Barfoed´s familie formentlig fortrænger deres relation til hende.

Og dit forhold til hende skulle af en eller anden grund skinne igennem i traaden her?
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Og dit forhold til hende skulle af en eller anden grund skinne igennem i traaden her?"

Jamen dog. Har BB haft et forhold til Line? Der kan man se!
Jamen dog. Har BB haft et forhold til Line? Der kan man se

Ja da. Deraf hans medlidenhed med hendes familie. Han synes det er synd for hendes familie at hun har haft et forhold til ham. Ved ikke om hans nick, Bloede Babser, har noget med dette forhold at goere?
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
http://www.bold.dk/nyt/?vis=86291

For en gangs skyld aerlige udtalelser, hvor de ikke forsoeger at snige sig udenom problemet.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Mit forhold til Line var kort, dramatisk og romantisk på den beskidte måde, man er ikke en rigtig mand før man har prøvet sin lokale jord- og betonarbejdertøzzzz.
At hun så hed Larsen til efternavn og har Asbjørn Riis som åndelig leder, har ikke større betydning for denne historie.

Mit brugernavn derimod er inspireret af en nobel herre ved navn Verner. Verner bliver glad ved lørdagskylling og isvafler.

amorbavian; lighten up – på en deprimerende tirsdag hvor alle andre har ferie, CV har svært ved at få hentet de spillere vi så gerne vil have og DMI lover os møgvejr i lange baner, er vi simpelthen nød til at prøve at få et smil frem på hinandens læber.
At jokenes kvalitet så kan være af svingende kvalitet, har både du og Line forhåbentlig bredde nok skuldre til at kunne leve med.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
lighten up – på en deprimerende tirsdag hvor alle andre har ferie

Jeg proever. Isaer proever jeg at abstrahere fra de negative aspekter du naevner ved at laese en bog. Kan ikke 100% sige at det hjaelper.

Din Line joke fremprovokerede da ogsaa lidt spas, saa all iz good!
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Annonce