Snak

Mere indhold efter annoncen
Han kender ikke meget til fodbold, men han har styr på forretning og økonomi
Tyrkiet: Galatasaray Danmark: Brøndby IF
Jeg tror ikke på sneijder transferen, den er lukket og slukket :( men vi har fået navnet i hele verden, så på den måde er det rigtig godt.
GALATASARAY FAN...
Når nu jeg tænker over det, så har jeg ærlig talt mistet lysten til Sneijder. De udtalelser han kommer med, det at han ikke vil ned i løn for Inter, at han får OS til at vente så meget, osv. Det får meget til at tro, at han er en arrogant nar, som ser pengene som førsteprioritet frem for spilletiden.

- og det at han har været skadet i så meget tid, ja.. Vi kan jo aldrig være sikre på, at han vil yde samme præstation som for 2-3 år siden.
moderator
Det får meget til at tro, at han er en arrogant nar, som ser pengene som førsteprioritet frem for spilletiden.

Det kan jo også tænkes, at han hellere vil til PL, altså en bedre liga, og derfor afventer et tilbud derfra.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
@CimBooM

Jamen hvad havde du dog regnet med? At han ville tage det første fly til istanbul og underskrive en aftale med Galatasaray? Tror du også, at et evt. Sneijder skifte vil bevare harmonien i truppen? Vi har set adskillige eksempler på store spillere skifte til tyrkiet, for at derefter blive syndebuk af fans og presse.

Sneijder er i hans prime nu. Han har massere af gode år tilbage, og han afventer naturligvis på et tilbud fra en bedre klub i en bedre liga. Jeg håber personligt ikke, at dette skifte sker - for begge parters skyld. Forsår sku´ ikke Galatasaray fans´ eufori omkring ham.
FC Barcelona
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kan jo også tænkes, at han hellere vil til PL, altså en bedre liga, og derfor afventer et tilbud derfra.


Vi kan godt være enige om, at han helt sikkert vil spille i PL. Dog er der ingen der byder på ham - ellers var han ikke i denne vanskelig situation, det at han skal tage en beslutning om et skifte til Galatasaray, eller blive i Inter.
moderator
Dog er der ingen der byder på ham

Netop derfor skriver jeg afventer. Det er kernen i sagen. Det strander på hans lønkrav, og ikke evner som fodboldspiller.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Der går rygte om han har sagt ja til kontrakte , men tror ikke før han skriver under.
Tyrkiet: Galatasaray Danmark: Brøndby IF
Det siges at han har skrevet under på en 3.5 årig kontrakt men tror ikke på det før en officiel udtalelse
Galatasaray SK
Mange kilder siger, at vi har sikret os Sneijder og at handlen bliver offentliggjort i aften. Sneijder skulle komme til Istanbul i morgen. Det bliver spændende at se om det passer :)
Det er lettere at få en kamel over en grøft end at få en tåbe til at lytte til fornuft
Annonce