Snak

Mere indhold efter annoncen
Hey Gala folk!

Kan i give mig en beskrivelse af Fenerbaches hold og hvordan i ser deres chancer imod Lazio? Jeg kender ikke ret mange af deres spillere, men umiddelbart synes jeg ikke deres hold ser specielt skraemmende ud for at vaere aerlig.
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Yes! Vi trak Real Madrid! Lige den modstander jeg ville have :)
Jeg savner kampe som disse og jeg tror at det bliver to rigtig fede kampe mod Real Madrid. Vi får chancen for at vise, om vi kan spille med de bedste - og det tror jeg at vi kan, hvis vi gør vores bedste.
Det er lettere at få en kamel over en grøft end at få en tåbe til at lytte til fornuft
Jeg ville nok have foretrukket en anden modstander, spændende at se om vi kan holde fokus i ligaen.

Men jeg kan godt følge dig Cooburak, det er denne slags kampe der plejer at få det bedste ud af Galatasaray. Vi kommer til at se et GS-hold der er klar over hvordan de skal spille og hvad de skal passe på. Jeg er ikke i tvivl om at Fatih Terim nok skal gøre et exceptionelt forarbejde. Ligemeget hvad, så tror jeg vi kommer til at imponere.

Så synes jeg vi som hold (og især Sneijder og Drogba) bliver bedre og bedre i CL, det så vi senest mod Schalke. Heldigvis havde vi også en ekstremt uacceptabel 2. halveg som jeg tror spillerne har lært meget af.
Helt sikkert. Jeg tror ikke, at vi bliver udraderet mod Real Madrid. Hvis vi taber, falder vi med ære - det føler jeg mig overbevist om.
Der er ingen tvivl om, at Malaga havde været en bedre lodtrækning, men hvis vi skal gøre os fortjent til en semifinale-plads, så synes jeg også, at vi skal vise os frem mod et klassemandskab. Som sagt savner jeg storkampe som disse, hvor Galatasaray også kommer i fokus på verdensplan :)
Det er lettere at få en kamel over en grøft end at få en tåbe til at lytte til fornuft
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Yey! Jeg skrev real igår og det blev real :).

Vi ska fandme få lavet banen, hvis vi ska ha nogen chancer for at spille op imod real i TT Arena. Ja, banens tilstand påvirker også deres spilere, men det er os der ska presse dem ud af banen.

Er der nogen der har tænkt på, at Emre Colak måske ka få sin offensiv midt position i ligaen, hvis Terim vil fortsætte med 4312 og når Sneijder trænger til en pause? Det vil være spændende!
Galatasaray *Hånden på hjertet* :)
Jeg tror ikke, at du skal regne med, at banen bliver fikset. Såvidt jeg ved, tager det lang tid at ordne :/ Kunne man evt. spille på Atatürk Olimpiyat?

Personligt kan jeg godt lide Emre Colak, men det er rigtigt at han ikke skal spille på kanten. Faktisk tror jeg at han vil kunne spille rigtig godt sammen med Sneijder, da de begge er teknisk stærke. Jeg savner også at se Engin Baytar spille, da vi nogle gange mangler hans aggresivitet og passion på banen.
Det er lettere at få en kamel over en grøft end at få en tåbe til at lytte til fornuft
Hey Gala folk!

Kan i give mig en beskrivelse af Fenerbaches hold og hvordan i ser deres chancer imod Lazio? Jeg kender ikke ret mange af deres spillere, men umiddelbart synes jeg ikke deres hold ser specielt skraemmende ud for at vaere aerlig.


Det er ikke fordi jeg er Gala-fan, men Fenerbahce er altså ikke noget skræmmende hold, som du selv ser det. Det eneste jeg kan sige mht. lodtrækningen, er at Lazio nemt går videre.

Heldigvis havde vi også en ekstremt uacceptabel 2. halveg som jeg tror spillerne har lært meget af.


Det var ikke fordi selve spillerne, men Fatih Terim. Galatasaray spillede flot og angribende fodbold i første halvleg, netop fordi man havde brug for at score mål. Dog gik vi fuldstændig defensivt anden halvleg, og endda parkerede bussen, hvilket vi ikke skulle gøre. Havde vi fortsat spillet som i første halvleg, så havde vi gjort Schalke fuldstændig til grin. Det ville være Fatih Terims skyld, hvis vi var røget ud - og ikke spillernes.
Jeg tror ikke, at du skal regne med, at banen bliver fikset. Såvidt jeg ved, tager det lang tid at ordne :/ Kunne man evt. spille på Atatürk Olimpiyat?


Øv. En ting er sikkert og det er, at vi ik ska spille i den kartoffel mark imod real. Jeg håber, bestyrelsen gør det nødvendige, ellers blir det en gentagelse af Schalke kampen i TT Arena.

Jeg tror ik, Emre kommer til at spille på midten med Selcuk og Melo i 4312, han fylder ik så meget som en Selcuk og Hamit. Jeg syns ik, Hamit spillede så godt mod Schalke, udover målet og hans fysik, ingen kunne komme tæt på ham. Ja, jeg savner også Engin, han vil være den perfekte spiller på midtbanen.


Mourinho er i Kayseri, hahaha.
Galatasaray *Hånden på hjertet* :)
Vi spiller for sindssygt mod Kayserispor. Særligt vores offensive spil er rigtig godt. Er det mon selvtillid fra Schalke-kampen eller fordi spillerne forsøger at imponere/skræmme Mourinho, som jo er på stadig? :D
Det er lettere at få en kamel over en grøft end at få en tåbe til at lytte til fornuft
Annonce