Snak

Mere indhold efter annoncen
@ GM
At der kommer sådan et flot svar på mit indlæg undrer mig ikke.

- Ja selvfølgelig siger han det, det kaldes en metafor, har du hørt om det før? Du er måske bange for at de i virkeligheden kommer til at spytte blod? - han prøver at motivere sit hold, det er der vel intet galt i?

Havde det været juve der førte med 2 point og deres kamp der blev rykket til et senere tidspunkt, så havde du tænkt, " juve kan aftale et resultat" som du så flot skriver at milan kan.


- det er slet ikke sikkert at det kommer til at have nogen form for betydning at den kamp bliver rykket, mesterskabet kan jo være afgjort inden da.
\\\"Wining it\\\'s not important - It\\\'s the only thing that counts\\\"
Det kan godt være, at Milan kommer til at spytte blod i Conte´s verden. Men i min verden behøver Milan ikke at spytte blod for at vinde Lo Scudetto.
Grande Milan!
Ikke overraskende er hverken Krasic eller Elia udtaget til 22-mands truppen til morgendagens kamp.

Gudskelov slipper vi vist for Borriello fra start. Conte skulle ihvertfald have udtalt, at Quagliarella starter.

Palermos defensiv har dog langt fra imponeret i år, og i morgen må de tilmed undvære Mantovani, Silvestre og Balzaretti. Tre rene angribere fra start kunne derfor være frækt
Hvorfor hentede man Elia når han ikke bruges? Handlede Marotta som skurken Moggi, dvs. hentede ham hen over hovedet på Conte, eller havde man bare ikke gjort sit arbejde ordentligt før han blev købt?


PS. Nu følger jeg ikke så meget med i denne tråd, så jeg undskylder hvis emnet har været debatteret.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Det er nu ikke sikkert, at der kommer til at stå Jeep på trøjen de næste 3 år. Det er FIAT Group(tak Agnelli’er), man har indgået aftalen med, og af den fremgår, at de kan sætte hvilket som helst af deres brands på. Næste år bliver det Jeep.

Derefter kan det i teorien bliver alt fra Chrysler over Alfa Romeo til Ferrari eller Maserati. Måske en tilbagevenden til New Holland?

De €35 mio. er i øvrigt et grundbeløb, der er mulighed for mere. Et eksempel på hvordan en ejer kan pumpe penge i klubben uden at komme i karambolage med FFP-reglerne. Man gør derfor meget ud af at understrege, at aftalen er indgået på markedsvilkår, hvilket trods alt ikke er skudt helt ved siden af, medmindre bonusaftalerne i den er meget, meget fordelagtige for klubben.

Aftalen er i øvrigt tilsyneladende skruet sådan sammen, at Juve kan opsige den før tid, hvis der skulle komme andre, der tilbyder mere.

I øvrigt gør aftalen det åbenbart, at alle de fine floromvundne ord om det nyskabende og banebydende dobbeltsponsorat i sommer dækkede over, at der var tale om en løsning mere af nød end af lyst.

@ Nerazzurri

Elia blev hentet i sidste øjeblik fordi Marotta følte sig tvunget til at hente ”et navn.”

Han har aldrig været Conte’s valg. Det var Giaccherini til gengæld.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nyt tyndt straffe til Milan. Hvornår stopper mon deres tuderi over dommerstanden?
Det gør de selvfølgelig først den dag dommerstandens åbenlyse hetz mod Milan stopper.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Mål nr 9 på straffe fra Zlatan i år? Så mange fik Juve vist end ikke, da slynglen Moggi var ved magten
Amauri har netop scoret... Haha
Bianconeri
Aaaaaaaaammmmaaaaaaaaaurrrrrrrrri......
\\\"Wining it\\\'s not important - It\\\'s the only thing that counts\\\"
Annonce