Redigeretons 16. maj 2012
@ Farso
Det er selvfølgelig rigtigt nok. Ingen er hævet over klubben. Og for mit vedkommende har der altid kun været en klub for mig.
Platini er fra før min tid, og jeg var nok i gang med gøre livet surt for pædagogerne i vuggestuen da Laudrup i slut 80´erne spillede i juve. Så jeg har endnu ikke oplevet at sige farvel til så store betydelige spillere. (Bevares, jeg har haft stor kærlighed til Zidane, Trez, Peruzzi osv, og de er alle store stjerne) Men det ikke det samme som at tage afsked med Del piero, samtidigt vurdere jeg også Del piero, til at være større end både Platini og Laudrup når vi snakker juventus. I hvert fald for mig.
- Envidere har han været mit store idol i omkring 17-18år. Har altid været spilleren man "var" når man spillede bold i gården;)
@ 2.0
Hvad har Giovinco udtalt omkring Del piero.?
Nogen der kan sige noget om Mariano Izco, det ikke lige en jeg har fulgt.
\\\"Wining it\\\'s not important - It\\\'s the only thing that counts\\\"