Snak

Mere indhold efter annoncen
2.0


Hehe ja, ham Foggy er et lille menneske og har alt for meget fritid .
Je, inaleta maana yoyote?
@ OC

Vi havde jo ligesom allerede vundet ligaen og festet igennem osv og var dermed gået lidt i fere-mode... Napoli derimod har ikke vundet noget i rimelig lang tid og sluttede skuffende udenfor CL-pladserne i ligaen, derfor var der mere på spil for dem end Juventus, som allerede har spillet en fabelagtig sæson..
Kombineret med Cavani’s OL-udtalelse er jeg ikke sikker på, at jeg ønsker ham til klubben.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Hvis en hel ubsejret sæson, som det første italienske hold nogensinde (!), ikke kan motivere en, skal man stoppe med fodbold.

Omkring Foggy; personligt "heppede" jeg da også på Napoli, simpelthen fordi at en 100% ubesejret kampagne fra Juventus side af, ville være en enestående præstation, som nok aldrig ville blive gjort efter, og jeg under absolut INTET succes til Juve.
La prende Vecino.
Det er sgu svært ikke at fryde sig, når i har en bruger som Farso, der i den grad gør det svært for undertegnede at glæde sig over at serie a har fået en af sine tophold tilbage, og forhåbenligt kan holde den italienske fane højt i europa...

Jeres syn og ytringer omkring Milan, virker også til at være stærkt præget af enkelt(e) brugere i Milan tråden.

Mht den ubesejrede sæson, så har (i) også gjort hvad i kan for at jinxe den.


https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi er skam stadigvæk de eneste der har gået gennem ligaen som ubesejrede!

- Jaja jeg ved godt det også er sket før, men dengang bestod ligaen ikke af 20 hold, ergo var det ikke lige så stor en bedrift som Juves
- Jaja jeg ved godt det også er sket før, men dengang bestod ligaen ikke af 20 hold, ergo var det ikke lige så stor en bedrift som Juves


Haha, hvad for noget?!
La prende Vecino.
Nu skal jeg ikke gøre mig til dommer over Farsos ytringer her i tråden, og sådan set heller ikke Foggys både her og i Milan- og Napoli-trådene. Jeg vil blot generelt konstatere, at brugere, som man finder pisseirriterende, bør ties ihjel i stedet for at få lov til at nage én så meget, at det går ud over evnen til og muligheden for at debatere sobert og forholdsvis høfligt. Alt andet er virkelig spild af tid. Omtalte brugere gør jo i virkeligheden ikke skade på andet end eget omdømme her på siden.

Sommetider kan det dog gå så vidt, at man kan se, at en bruger ødelægger virkelig meget for flere af ens meddebattører med gentagne, trivielle og trættende kommentarer af konspirationsteori-agtig karakter, og så er det i mine øjne på sin plads at give en venlig irettesættelse eller eventuelt bede brugeren om at finde et andet sted end spy galde.
røv!
Elendig kamp og en startopstilling der antyder at vi køber Boriello. Jeg væmmes.
"Jaja jeg ved godt det også er sket før, men dengang bestod ligaen ikke af 20 hold, ergo var det ikke lige så stor en bedrift som Juves"

Hehe

Juventus, det første hold NOGENSINDE der er gået igennem en HELE ligaen uden et nederlag.....(Ehem altså mens der var 20 hold, men stadig den største bedrift NOGENSINDE.. selv om man kun fik 83 point, og ikke havde en topscorer i top 15 og bla bla bla.)

Det er skidegodt det Juventus har bedrevet, men tag nu en slapper...

https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Annonce