Snak

Mere indhold efter annoncen
Er jeg den eneste der synes, at det umiddelbart virker underligt, at vi tilsyneladende går efter en hovedstøsstærk angriber (Llorente og/eller Bendtner), når det ser ud til, at vi skal spille 3-5-2 det meste af sæsonen. Det virker bare ikke til, det er et system, hvor vi kommer med vildt mange indlæg - og de indlæg der kommer er mere af typen, som den Asamoah lægger til Liecht´s mål mod Parma. Jeg synes generelt, at vi har ret meget spil igennem midten (også logisk med MVP) Uden på nogen måde at gøre ham bedre, end han er (jeg hader manden...), så tror jeg også det var grunden til, at Borriello var SÅ dårlig som han var hos Juve - der blev simpelthen ikke spillet ´hans´ type fodbold.

Det kan selvfølgelig være fordi, vi netop ikke har angriberne til indlæggene, at der ikke kommer flere, men så er det jo et spørgsmål om, hvor meget af spillestilen man vil lave om for en type som Bendter - yikes... Som jeg BTW virkelig ikke håber er vores nye angriber!
Bendtner i Juve er skræmmende som Gas skriver, hvem skal han slå af på holdet, kan han få succes i Italien overhovedet jeg ser ham ikke som en som kan gøre en forskel hos Juventus, og han er ikke i nærheden af de angriber som Juventus allerede har.
GENOVA É SOLO BLUCERCHIATA.
Jeg mener nu, at Bendtner er bedre end Quagliarella. Og ca. på niveau med Matri. Han er dog ikke en, der vil kunne gå ind og gøre den store forskel, men han vil kunne konkurrere på lige fod med de andre om en stamplads. Plus at det giver lidt flere muligheder med en femte angriber fremfor med kun fire som nu.

Men nej, han er ikke min drøm af en angriber. Men siden Dzeko, Llorente, Jovetic, Drogba, Cavani o.s.v. ikke er mulige at hente, så må vi jo tage, hvad vi kan få. Og hellere Bendtner end Borriello.
Jeg synes, at mange på bold.dk mangler storsind og tolerance. Hvorfor skal folk tales ned til eller kaldes idioter eller vrøvlehoveder, fordi man har en mening som går imod DEM? Ingen har patent på sandheden og der bør være plads til meningsforskelle...
Come on Farso, af med de rød/hvide briller :-) begge er bedre end Bendtner.
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Hellere ikke hente Bendtner; spille med de fire vi har, hvis vi ikke kan få nogen af vores top-prioriteringer - som jeg tidligere har argumenteret for, mener jeg faktisk vores angreb er okay - og så hente Immobile hjem næste sæson (til overpris selvfølgelig...) - og/eller en gratis Llorente (alternativt på udsalg i januar)

Er der forresten nogen, der har hørt noget om spillere som Ziegler, Iaquinta, Martinez, Pazienza? Eller for den sags skyld spillere, som gerne skulle have græs under fødderne - Masi, Boakye, Leali (han var vist bekræftet til Lanciano)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig Soldatino, det er de røde-hvide briller som blir brugt:) Farsopoli husk på at han først skal vende sig til spillestilen i Italien, yderligere er der lige fire mand som han skal kæmpe med om pladserne hvilket bestemt ikke bliver nemt, jeg kunne godt se Bendtner i Palermo f.eks, men ikke i Juventus eller Milan.
GENOVA É SOLO BLUCERCHIATA.
@Gusten

Du mener ikke, at det er relevant at nævne Martinez´ lægetjek i Llorentesagen? Husk på at det er den samme sælger som Juventus og Bayern køber fra, som stædigt holder fast i sine vigtigste spillere, og når Martinez og Llorente er de vigtigste spillere for Bilbao, så er det relevant i mine øjne at skrive at sælgeren har sluppet den ene spiller løs. Så nu er det kun Llorente, der står og venter på en transfer. Hvis du ikke kan se den tydelige sammenhæng og relevans i det, så er det ikke min skyld.

Nice link btw. Tak for et billigt grin.
"Bare tanken om fire skridt tilbage og et til siden for så at trække op i shorts så man kan se musklerne, og til sidst at sparke bolden alle andre steder hen end i mål - Priceless".
Egentlig ikke nej.

Ath. Bilbao sælger angiveligt kun Llorente, hvis en klub aktiverer frikøbsklausulen, som ligger på €36M, hvorfor Martinez handlen heller ikke betyder noget i den sammenhæng.

Det nægter Juventus selvsagt at betale, og der strander den nok.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Så blev det officielt med Rubinho. 1 år til ham.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Jeg har kvalme bare ved tanken om Bendtner!

Så hellere beholde vores nuværende hold frem for at købe fra nederste hylde.
Annonce