Snak

Mere indhold efter annoncen
Fremragende 1. halvleg.

Kanske det er på en billig baggrund, men trods alt ikke billigere, end at vi var i store problemer mod dem i Torino.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Rigtig fin 1. halvleg. Hele holdet leverer en god indsats, med masser af fight og vilje.

Igen imponerer Isla, mens også Vidal og Marchisio (regista) gør det glimrende.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
...og Giovinco! Han har været eminent.
Virkelig dejligt at se Gio i spillehumør. Pogba virkede ikke det mindste skuffet da han blev skiftet ud.

Vi har vel spillet den bedste halvleg i europæisk sammenhæng i rigtig lang tid! Hvilket er ret sjovt taget i betragtning af at vi ikke var særlig meget bedre i den første kamp, vi stiller med "second string" og man kunne have forventet at vi bare ville forsvare!

Selvfølgelig har tyrkerne været dårlige, men de har trods en rigtig fin europæisk sæson i år!

Marchisio har spillet helt fantastisk. Det har Isla og Gio også. Der er mange lyspunkter at tage med fra denne halvleg.

Skøn kamp at se!
Ja, ej at forglemme den lille myre. Det kan jeg godt unde ham.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Deler altså ikke begejstringen for Giovinco. Jovist, han løber meget, arbejder meget, skaber meget og kommer til mange chancer. Men det ved vi jo, han gør. Han har bevist i dag, hvorfor han stadig er nederst i hierakiet: han brænder alt for meget og på alt for store chancer.

Peluso har været elendig i sine aktioner over midten i dag. Vi mangler i den grad en decideret wingback, hvor Asamoah så kan være reserven. I hvert fald hvis vi ligeledes fastholder 3-5-2 igennem hele næste sæson.
Firefoz

Han har manden bag vores to mål.. Men han burde selv have scoret. I flere af hans forsøg var han simpelthen for træt da han skulle afslutte!

Men det er stadigvæk ligefør at han er MoM i dag.

flere gange i denne sæson har Marchisio imponeret mig som regista. Måske er det ham der skal være afløseren??

Fandme lækkert de spillede en god kamp i EL, men hvor er det irriterende det skal være når jeg ikke kan se den...

Pyt skidt, vi er videre og det glæder selvfølgelig.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Han har manden bag vores to mål..


På en utrolig billig baggrund. Det er det sædvanlige med Gio. Præsterer fint i kampe mod de elendige hold, men falder helt ud, når der er modstand på. I dag får han end ikke scoret.
På en utrolig billig baggrund. Det er det sædvanlige med Gio. Præsterer fint i kampe mod de elendige hold, men falder helt ud, når der er modstand på. I dag får han end ikke scoret.


Det er vel fint nok at have en mand, der kan være afgørende mod de dårligere hold, det er ofte mod dem, man taber de vitale point. Hvis du er meget utilfreds men Gio, send ham da bare til Roma.
Daje!
Annonce