Snak

Mere indhold efter annoncen
Skulle Juventus ikke proeve at koebe spillere fra en hoejere hylde end Palermo?

Han er en talentfuld angriber ja, men hvis Juve vil fortaette sin udvikling og lukke hullet en smule til de andre topklubber i Europa, saa burde man kigge paa en angriber med mere erfaring til start 11´eren.

80 kampe i Serie A og 20 kasser, ikke noget vildt over det. 12 maal i aar er flot, men er det godt nok til at skille sig af med Tevez og saa koebe Dybala som erstatning?

Falcao kunne vaere en mulighed hvis Utd ikke beholder ham? Tror han ville goere det godt i Italien.
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Jeg tror stadig 100% på at Polpo bliver til sommeren 2016 og mht. Vidal, så tror jeg også at vi har ham i en anseelig periode endnu. Han virker ikke som om han reelt har lyst til at forlade os og er glad for den måde vi som hold udvikler os.
Morata er jeg ret sikker på vi også har minimum en sæson mere, da jeg ikke ser ham som et stort nok navn til at tilfredstille madrid fans´nes iver i at se noget nyt oppe foran - Og så er vi iøvrigt enige omkring Tevez, hvis historierne fra Argentina ellers har noget på sig. Han ville i så fald forlade os - som det står til lige nu - på den bedst mulige måde, og med mange varme følelser fra os fans.

Ang. Falcao: Han skal i så fald drastisk ned i løn før det vil være en mulighed jeg ville sige ja tak til. Han har vist intet i hans sæson i England, og jeg var heller ikke imponeret over ham i Monaco.
Vi er dog enige om at Dybala ikke vil være en direkte erstatning for Tevez, men lad os også være realistiske her, der findes egentlig ikke nogen angribere i verden der gør de ting som Tevez gør på en bane. (i al fald som jeg anskuer ham) Jeg så meget gerne Dybala i klubben.

Skulle vi ud i så store handler, så hedder ønskeangriberen, fra min side, Cavani.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Jeg har ingen fidus til Falcao. I tilfælde af at hylden skulle være højere end Dybala, så ser jeg kun Zlatan eller Cavani som gode muligheder.
#Fino Alla Fine Forza Juventus
"Bliver Pogba solgt, eller tager han en sidste sæson med os."

Pogba bliver i Juventus.

"Smutter Tevez til sommer eller bliver han kontrakten ud."

Tevez lader kontrakten løbe ud og vender hjem i 2016.

"Kan vi blive ved med at holde på Vidal?"

Ja.

"Køber Real Madrid Morata tilbage?"

Nej.

"Vil Llorente hjem til Spanien?"

Nej, men Juventus vil ganske givet forsøge at få ham afsat til sommer.

Oraklet har talt, og du kan igen sove trygt.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Lidt transferrygter.

Juventus´ plan er at hente Dybala til sommer, så angrebet næste sæson kommer til at bestå af Tevez, Morata, Dybala og Zaza. Arsenal skal mødes med Palermo i morgen angående Dybala, men spilleren har allerede bestemt sig for at han vil blive i Italien og spille for Juventus.

Forhandlingerne mellem Palermo og Juventus er allerede i gang angående evt. spillere Juventus kan inkludere i handlen for at holde prisen nede. Palermo skulle være specielt interesserede i Goldaniga.

PSG har talt med Raiola ang. Pogba, dog uden at have budt på spilleren endnu. Pogba selv skulle dog ikke være synderligt interesseret i at skifte til PSG. I tilfælde af et skifte vil han hellere skifte til en traditionel storklub som f.eks Real Madrid.

Neto forventes at skrive kontrakt med Juventus i slutningen af denne måned.

Tottenham skulle være interesserede i at hente Llorente.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
"Arsenal skal mødes med Palermo i morgen angående Dybala"

Næppe.
https://kortlink.dk/sudv
Di Marzio´s ord vægter lidt højere end dit i dette tilfælde, Geddar.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Pogba til PSG lyder sandsynligt. Så kan Veratti og Sirigu skifte den modsatte vej.
Forza Napoli Sempre!
moderator
Hvad med lidt kritisk sans, Gusten? Wenger har lige rost Giroud i store vendinger, og kaldt han én af ligaens bedste. Og der blev forlænget i efteråret. Skulle han så bruge 300 mio. på at erstatte ham med Dybala? Eller skulle han erstatte Sanchez med Dybala? Eller skulle han smide Dybala ud på højrekanten, hvor han pt. har Walcott, Oxlade-Chamberlain, Welbeck og Gnabry?

Kan du selv få det til at give nogen som helst form for mening at Wenger skulle vre klar til at gøre Dybala til klubbens næstdyreste indkøb nogensinde?
https://kortlink.dk/sudv
Jeg følger ikke Arsenal og har derfor ingen anelse om hvilke mulige indkøb der giver mening eller ej.

Jeg forholder mig udelukkende til kildens track record, der er ret unik.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Annonce