Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi holder næppe til 30 min. spil foran eget felt, desværre. Men flot fight ikke destro mindre, og jeg havde aldrig troet det skulle blive så tæt.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Vi ryger ud nu. Men flot kæmpet, og havde det ikke været for en fuld svensker, var vi også fortjent videre i dette sekund.
Hvorfor fan skal idioten også forsøge at lave en dribling lige der, et livsfarligt sted. Havde den fået et los ud af kommunen, var I videre nu.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Håbløst Evra.. Sad og frygtede det lorte hold kom tilbage.
Captain America. FCM
Jeg holder godt nok heller ikke til 30 minutters selvmordsfodbold. Hvor er det dog tåbeligt at de skal lade dem komme ind. Og Evra for fanden... HUG NU BARE LORTET AF HELVEDES TIL!
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mandzukic er jo fuldstændigt ubrugelig i en kamp som denne. For tung og langsom til at han kan være med på det hurtige kontraspil som virkede så fint med Morata og Cuadrado i første halvleg.

Helt generelt er han ca. Ligeså meget bevendt som Bendtner var det i sin tid.

Han irriterer mig helt vildt.
Men så skal det lige passe, at han scorer til 2-3 og bliver matchvinder.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
FOR HELVEDE!
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Jeg ved sgu ikke, virker Bufon ikke lidt tung ved begge mål?
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Fandme også noget af en hjemmebane dommer, stort frispark på Juve spilleren som ikke bliver givet.

Iøvrigt, hvad var ideen med at tage Morata ud? Juves bedste spillere og ingen af indskifterne har gjort det specielt godt.
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Annonce