Snak

Mere indhold efter annoncen
Få nu kylet Cuadrado ad helvedes til! Der skal vi da takke en ringe beslutning fra Barca for, at vi ikke kom bagud.

Det er godt nok jammerligt det her. I modsætning til sidste år, hvor vi mødte Barca, tør vi jo intet i dag. Vi spiller som om, at Barca er flere niveauer bedre, og at vi skal tage til takke med uafgjort.
På ingen måder værdigt for Juventus på hjemmebane.
Allegri er færdig. Det er jo kraftedme som i Del Neri dagene, hvor han slog terninger om hvem der skulle starte og indskiftes. Jeg håber han skrider til sommer og vi får noget nyt blod ind.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Gad vide hvordan TV3 er kommet frem til, at Carsten Werge skal kommentere denne kamp.
Han sejler jo fuldstændig.

Bytter flere gange rundt på Khedira/Higuain, nu også Khedira/Marchisio og bytter om på Juventus/Barcelona. Godt nok ulideligt at høre på.
Lad mig lige forstå dig ret. Du ser en af de mest ræderlige præstationer et Juventus hold har spillet de sidste 4-5 år, og din frustration går på hvem der kommenterer kampen? Vildt nok.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Vores eneste chance for et mål og så snupper Ter Stegen den helt nede ved stolperoden.
Men okay, vi havde godt nok heller ikke fortjent at vinde med det spil.

Nu skal vi så til Grækenland og vinde for at være helt sikre. For fanden noget sløseri.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Gusten

Er den her kamp en af de mest ræderlige i de sidste 4-5 år?
Jeg siger tak for komplimentet!
Lad mig lige forstå dig ret. Du ser en af de mest ræderlige præstationer et Juventus hold har spillet de sidste 4-5 år, og din frustration går på hvem der kommenterer kampen? Vildt nok.


Efter at have udtrykt frustrationer over for hele holdet, og i særdeleshed Cuadrado, tillader jeg mig også at blive frustreret over en ringe kommentator. Er det ok med dig?
Så ikke kampen, men at vi holder 0´et er vel i sig selv tilfredsstillende? Altså med denne sæsons forsvarsspil ellers taget i betragtning :-)
Godkendt indsats i dag, forsvaret stod stabilt og selvom vi mistede mange bold i opspillet var vi fantastiske i genpresset hvor især Matuidi viste hvad han er købt til.
Tager også hatten af for Marchisio som dikterede spillet meget godt i dag.
Synd Dybala ikke fik en pind, i dag især i godt sammenspil med Costa -som dog til tider praktiserede lidt for meget sambabold (men man er vel brasilianer? :-))
Jeg vil gerne se mere til Marchisio. I mine øjne spiller vi bedre med ham på holdkortet. Mere balance end med Pjanic
Annonce