Snak

Mere indhold efter annoncen
Aldrig Conte!

Kombinationen af ham og Bonehead tilbage vil seriøst sætte min tålmodighed på prøve. Så hellere beholde Allegri.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
God start af Kean, rigtig godt for hans selvtillid.
Kean på toppen mod Atletico! :)

Næsten synd han ikke selv får lov til at sparke. Han fortjener et hattrick.
Overlegen sejr alligevel. Ikke dårligt.
Ha! Jeg satte mig og så filmen Blindspotting, for jeg kunne ikke rigtig overskue en ørkenvandring med intet på spil, og så læser man rundt omkring at der nærmest gik champagnebold i den. Ris til egen røv må man sige. lol
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Forskellen virkede til at være, at Juve gik efter at score i stedet for at gå efter ikke at inkassere.
Ikke at det var nødvendigt at satse, da Udinese absolut intet kom med offensivt, men det var befriende at se et højt pres og en konstant jagt efter bolden.
Det kunne Allegri passende overføre til 1. holdet, men det er nok desværre ønsketænkning.
Efter dagens Napoli resultat kan vi tabe 6 af de sidste 11 kampe og stadig blive mestre. Hold nu kæft mand. :D
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Efter dagens Napoli resultat kan vi tabe 6 af de sidste 11 kampe og stadig blive mestre. Hold nu kæft mand
Det er ret vildt :)

Iøvrigt, er der kommet en Netflix produceret dokumentar omkring Juventus, som skulle gå i dybden omkring mentaliten i Juventus og samtidig kan man få et nærmere indblik i dagligdagen hos de enkelte spillere. F.eks Marchisio og Higuain vist, hvis man synes om det.
Nå, folkens. Hvad siger jeres mavefornemmelse i forhold til i morgen?

Holder altid med de italienske hold i Europa, så jeg håber naturligvis, I kan gøre det. Tror dog desværre ikke, I avancerer. Ikke for at være lyseslukker... men er den grad i tvivl. Håber inderligt, jeg tager fejl.
Den siger ikke så meget, kampen blev afgjort sidst.

Man ser kampen og støtter holdet, men et mirakel virker ikke sandsynligt.

Du skriver det jo selv, at du ikke ser det som en mulighed, så forstår ikke hvad vores mavefornemmelse skal ændre på din opfattelse?

Det kræver en stor sejr over et disciplineret og godt afbalanceret hold med en stærk defensiv.
Annonce