Snak

Mere indhold efter annoncen
Uden at Juve af den grund er garanteret noget som helst i næste sæson...


Tja. Fra et Meso perspektiv vil det være godt for ligaen. Men set fra Juves og deres egen ambitioner nej. Men mon ikke Juve trods alt nok skal få sneget den scudetto til Torino.

Hvis Juve nu ender en sæson uden trofæer, så står klubben der igen næste år og måske med noget mere seværdigt bold. Hvilket på den lange bane kan trække flere fans til.
Daje!
Jeg mindes at guardiolas kontrakt udløber til sommer eller næste sommer, hvortil han skulle have ytret at han gerne vil prøve sigselv af i Italien. Lad os håbe han så går efter det største hold med størst pengepung, som ligesom er hans ‘kendetegn’
la vecchia signora
Jeg mindes at guardiolas kontrakt udløber til sommer eller næste sommer
Han har kontraktudløb 30/06-2021.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Juventus skulle have indledt forhandlinger med Paulo Dybala om en kontraktforlængelse, der vil binde ham i klubben frem til 2024!
Kontrakten vil indeholde en nettoløn på 68 mio. kroner plus bonusser årligt.
la vecchia signora
https://www.juventus.com/en/news/news/2019/successful-surgery-for-khedira.php

Khedira ude i omkring 3 måneder efter veloverstået knæoperation.

NEJ HVOR ER DET DOG UTROLIGT ÆRGERLIGT!
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er da ærgerligt! For så bliver han nok ikke solgt til januar........
Il meglio di Allegri
Det var han jo ikke blevet alligevel. Men nu bliver Can i hvert fald næppe solgt til januar, som ellers var ventet.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Det er da ærgerligt! For så bliver han nok ikke solgt til januar.
Jeg nægter at tro på at Khedira har noget der minder om en promille af et salgspotentiale, om så han var på 100%.

Som Gusten siger så ændrer dette kun noget for Emre Can, da man må formode at han nu ryger ind i CL-truppen i stedet for Khedira. Jeg tror dog at Bentancur er foran Can i forhold til spilletid i øjeblikket men nu må vi se.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Khedira hænger vi på til 21. Men hellere på skadeslisten end i start 11´eren. Can bliver kun solgt, hvis vi kan finde en bedre afløser. En arbejdshest med fart der er dygtig i pasningsspillet og samtidig målfarlig. Det bliver meget svært
Hvad med Demiral - er han et salgsemne? Han får endnu mindre spilletid end de andre.
Annonce