Snak

Mere indhold efter annoncen
Bare ærgerligt han ikke viser det på banen.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Næh, begge oplæg (100%) til Ronaldos foreløbige 2 mål i CL
I øvrigt topscorer (for Juventus) i CL
(på trods af, at han har spillet mindre end halvdelen af den tid Ronaldo har spillet, og også væsentlig mindre end Higuain)

3 af de 6 straffespark, der er begået imod Juventus spillere i Serie A, er begået imod Dybala (det 7 var et straffespark for hands)

Med sine oplæg og de begåede straffespark imod ham, står han direkte bag ca. 25% af Ronaldos mål i Serie A

i sidste kamp, stod han bag frispilningen til Cuadrado, som så kunne lægge et indlæg ind til Ronaldos kasse, og han lagde så direkte op til Ramseys 2. mål

+ hvad han selv har scoret, herunder også frispark

Næh, han viser da slet ikke noget på banen...

EDIT: i modsætning til f.eks. din "superhelt" Higuain? Der i øvrigt er røget ud af Top 40 på den liste

https://www.transfermarkt.com/jumplist/marktwerte/wettbewerb/IT1
Here we go again...
Ja, det er mærkeligt, at man ikke bare kan være glad på Juventus vegne, som f.eks. når en af klubbens spillere (uanset hvem det måtte være) bliver vurderet til at være Serie As mest værdifulde spiller :-)
Selvom man er Juve-fan, kan man da godt undre sig over den vurdering
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spændende nok, at vi igen spiller 4-3-3, som Sarri ellers var gået væk fra, tja nu må vi se
Nogle halvskidte boldtab af Costa, han virker lidt som om han mangler lidt timing, må håbe han får mulighed for nogle af sine dribbleture med sin fart
Midtbanen klart bedre uden Pjanic til at sænke tempoet. I det hele taget mere fart og tempo over spillet end vanligt, hvor det vel kun er Costa der har haltet efter med dumme boldtab.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Ja, spillet har (fraset en lidt haltende Costa) været udmærket
Sådan Ramsey!
Annonce