Tja, der går godt nok mange rygter i denne agurketid, og det De Marzio, der er inde over denne historie, så det passer nok, men som det nævnes, så er Pogbas løn vist et issue (han vil ikke have mindre end han får i Man U)
Og så er det jeg tænker, men er han så fantastisk? Synes Bentacur har vist rigtig gode takter, og Ramsey er begyndt at vise hvad han kan, og i det hele taget er midtbanen ikke der hvor vi er mest presset ift. kvalitet inkl. reserver, så en måske mild til moderat forbedring af midtbanen, som koster kassen
Mens vi stadigvæk ikke har nogle reserve angriber, og hvis der er noget hold i de rygter om at Higuain vil blive i Argentina (pga. af hans åbenbart meget syge mor), så er vi mere end tynde oppe foran, og hvis vi allerede har problemer med økonomien ift. at signe Pogba, så tænker jeg bare, så er der slet ikke råd til en angriber, der er god nok til Juve
Og en ekstra back eller to, der kan begå sig, er måske også en god ide?
Så ved ikke rigtigt hvad jeg synes pt.
det er vel en opgradering, men er det for dyrt? og er det nødvendigt ift. det sted på banen, hvor vi har klart størst bredde i forvejen (centrale midtbanespillere)?