Snak

Mere indhold efter annoncen
Decideret talentløs ikke at lukke den kamp. Juve vinder ikke en skid i år.
la vecchia signora
Med tanke på at Juve har smidt så mange point ud af vinduet, så er det alligevel fortrøstningsfuldt at der kun er 4 point op til 1. pladsen. Jeg tror helt klart stadig på at nummer 10 i streg godt kan lade sig gøre.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Hvis vi havde en dygtig træner, så ville jeg være enig. Med Pirlo på bænken, not a chance.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Kan kun smile af det sortsyn der præger forummet.
Bevares Pirlo start ikke har været flyvende men lyspunkter har der da været rigelige af til at sæsonen stadigvæk nok skal blive succedfuld.
Kulu, Morata og i lidt mindre grad Danilo og Rabiot.
Oven i det stadigvæk uden De Ligt og til dels corona syge Ronaldo.
Og hvem skal lige styrte os af tronen??

Milan viser deres kulør med ydmygelsen af Lille og skuffelse imod Verona. De har ikke kvaliteten i det lange løb.
Inter mangler i den grad dræber instinkt til at vinde på de dårlige dage.
Napoli og Atalanta er i den grad ustabile.

Sarris Napoli havde givet os problemer, men modstanden er der bare ikke pt.

Sarris Napoli havde givet os problemer, men modstanden er der bare ikke pt.


Det er ved gud en mærkværdig udlægning når man ligger nummer 5.
La prende Vecino.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er ikke et sortsyn.
Du siger basically: “Vi kan godt spille dårligt, de andre spiller jo dårligere”. Det er ikke et mantra der er foreneligt med Juve.

Juve har smidt 6 point i 3 kampe de skulle have fået 9 point i.
Bevares 1 point ude mod Lazio havde været acceptabelt før kickoff, men måden hvorpå man ikke får lukket den kamp er under al kritik.
Samtidig spiller man X med crotone og verona. Man får smidt et hav af spillere ud med rødt kort. Ja så spiller enkelte spillere godt, so fucking what. Tror du at det fortsætter en hel sæson, hvis vi ikke lukker kampe og får smidt spillere ud i hver 2. Kamp?
Jeg tvivler
la vecchia signora
Juve har Ronaldo, og så længe de har ham, vil de være favoritter. Så kan det godt være, at nogle Juve-fans mener, at han fylder meget på banen, men han scorer, og det er det vigtigste.

Ingen tvivl om, at Juve er favorit, eftersom Inter slet ikke rammer sidste sæsons niveau. Ikke endnu i hvert fald.
Så skal juve bare beholde Ronaldo i 10 år og så er de automatisk favoritter det næste årti, smart!
la vecchia signora
Hvis det bare var så sort og hvidt. Zlatan er 39 år og er ligaens bedste angriber.

Du kan ikke se på Ronaldo, at han snart bliver 36 år.
OC: Fuldstændig irrelevant hvor hvor vi ligger i november. Mesterskabet bliver vundet i jan-feb og der begår konkurrenterne traditionelt kollektivt harakiri.

Polpo: Jeg forventer modsat andre ikke Guardiola-bold fra dag 1 af. Ny træner med ny stil tilført nye spillere kræver tilvænning. Vi skal nok være bedre end de andre når først holdet er spillet sammen, så ingen grund til at ændre mantraet. Alene Morata-Ronaldo duoen bliver vel garant for 40 mål??
Desuden er Jan-februar som før nævnt blandt konkurenterne lig med kvælning scene der får Covid-19 til at ligne en sommerudflugt.
Lidt hjemmelæsning kunne være at læse op på sæsonen 2015/16 hvor vi efter 10 kampe var 11 point bagud og ender sæsonen med et forspring på 9 point!
Annonce