Snak

Mere indhold efter annoncen
Fortsæt fortsæt fortsæt!!!
la vecchia signora
Så formåede Pirlo lige mere eller mindre egenhændigt at tabe til det dårligste Napoli hold de sidste 10 år. Det er vel også lidt af en præstation i sig selv.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Talentløst!
la vecchia signora
Pinligt, håbløst, til grin.

Som jeg tidligere har skrevet, virker det sgu så tosset, at man stiller med nogen af de stærkeste og så en flok uduelige spillere. Runden efter, får resten af de stærkeste så spilletid og en flok uduelige spillere udgør resten af holdet.

Det er individuelle præstationer der gør man som fan, vel stadig har et naivt håb om en form for trofæ i år, for generelt er det bare hovedrystende og overvære.
Der kræves godt nok oprydning i truppen.

Pt er disse vel eneste brugbare i truppen.

Woj
Danilo, Demiral, De Ligt, Chiellini(backup)
McKennie, Arthur. En af 3 kan agere backup -(Betancur, Rabiot, Ramsey)
Chiesa, Kulusevski
Morata, Ronaldo.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Med fare for at jeg stikke et vis legemsdel i hvepsereden - men har Rabiot ikke været god i indeværende sæson? Og hvorfor Morata? Hver eneste kamp jeg ser med ham, står han enten offside eller så begår han frispark. Ville du ikke hellere beholde Dybala?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Du er altid velkommen for mit vedkommende FD@

Personligt er jeg stor fan af Dybala, og jeg håbede i en længere periode, at det var ham man skulle bygge det offensive op omkring, jeg ville nødig se ham forlade klubben, da han på sit bedste er virkelig god. Men det virker til og lakke mod enden desværre.

Der er som du skriver, en del spørgsmål i truppen. Og muligvis er de 5 på midten nok, men konstellationen er forkert.
Det samme kan siges om forsvaret. Selvom der er færre til de pladser, der rent faktisk stadig burde spille i klubben. Bonucci, Sandro og Cuadrado må gerne forlade klubben.
@ Fella

Tak for svar.

Jeg syntes virkelig, at Dybala var verdensklasse under Allegri - helt irriterende god. Hans deroute er virkelig underlig og set med kortvarige neutrale briller ærgerligt for fodbold.

Dine øvrige betragtninger giver god mening.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
I mangler måske lige den spiller på midtbanen der kan noget helt særligt, sætte tempo og afgøre kampe.
En klasse boks-til-boks spiller. En Zaniolo, Sergej, Lucatelli, De Paul, Barella type.

Det ville gøre hele Juventus midtbane langt stærkere.
Ja det er meget mærkeligt med Dybala.

Barella får man aldrig, Sergej vil gerne til Madrid. De Paul er god, men god nok?

Jeg har mere tiltro til Zaniolo og Lucatelli. Det er dog rene spekulationer desværre.
Annonce