Snak

Mere indhold efter annoncen
Dusan og Douglas koster os kampen, så enkelt kan det siges
la vecchia signora
Mbangula er reelt blind passager i 75 minutter. Hvorfor bliver han ikke skiftet ud længe før. Igen, spild når man ser hvor meget ravage Yildiz skaber efter han kom ind.
Jeg tvivler på du kan hjælpe mig med ret meget.
Av av av den sad
la vecchia signora
Sjovt nok er Motta efter kampen ude med samme kritik som mig omkring boldomgangen efter vi kom foran, så kunne det tænkes der faktisk er noget om snakken?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
https://postimg.cc/TKm2FPyL
Hvordan kan man som prof. angriber brænde sådan en? I det mindste koster han ikke ret meget i løn...
Når vi triller bolden rundt på egen halvdel, er det bare en anden måde at praktisere Allegriball. Generelt har vi det meget svært mod hold, der forsvarer dybt med 10-11 mand. Der er idéerne for få og boldomgangen for langsom
Det der irriterer mig er, at vi så i midtugen hvordan det ser ud når der er hurtig boldomgang og masser af bevægelse uden bold. Hvis vi praktiserer det samme mod hold der parkerer bussen, så skaber vi med garanti også flere chancer.
Der er for mange spillere, hvor det ligner de spiller af frygt for at lave fejl, hvilket resulterer i afleveringer tilbage eller sidelæns.
Også derfor jeg ikke forstår hvorfor Douglas Luiz ikke bliver brugt noget mere på midten, da han mere end de andre centrale midtbanespillere søger den offensive aflevering. Ja, det betyder mere risiko, men så må det være sådan. At starte med to udprægede defensive midtbanespillere som Locatelli og Thuram hjemme mod ligaens bundprop giver ingen mening i min bog. Hvis ikke man i en kamp som denne kunne satse lidt mere offensivt, hvornår kan man så?
Nu synes jeg så at vi spillede en ganske fornuftig kamp, dog med tanke på sidste sæson, hvor vi måske med.lidt held, var kommet frem til en halv chance. At chancerne så ikke bliver udnyttet er noget andet, jeg tror ikke Vlaho har haft den bedste dag efter kampen var slut.
Til gengæld var det da 2 soleklare straffespark, set midtugen i betragtning. Og vi pakkede os ikke som under Allegri efter det første mål, de forsøgte faktisk at få scoret flere.
I min bog var det mest tvivlsomme i hele kampen det andet gule, i min bog en totalt håbløs dom.
Since his first game started for Juventus in the current league season (14th September), Pierre Kalulu is the player with the most progressive carries (53) in Serie A.
la vecchia signora
Annonce