Snak

Mere indhold efter annoncen
Han havde jo ikke den store succes med at finde en klub i sommer, og han må være ret desperat for at komme væk.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Hvor er jeg egentlig glad for, at vi slipper for Floro Flores. :P Derudover håber jeg, at der er hold i rygterne, hvad angår Luis Fabiano. Jeg tror, at han vil kunne gøre en god figur på Juve´s hold.
Så blev det officielt med Floro Flores i Genoa.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Floro Flores er middel og bliver aldrig mere end det.. Dejligt vi slap for ham.. :) savner dog stadig at vi går ud og køber nogle backs.. Sørensen har set halv skidt ud i de seneste kampe. Grygera burde stadig vælge en anden sport. Motta kan ikke dække op. Traore det samme, men han er dog bedre i offensiven.. De Ceglie er også lidt en lykkebillet..

Så vi skal satme have nogle nye folk derude.. Er der nogen der ved om vi er på udkig efter backs eller er det stadig kun nye angriber vi jagter..

Nogen der kan komme med lidt transfer rygter omkring holdet? :)
Del Piero & Chiellini & Marchisio Juventus & Albania <3
Midterforsvaret og angrebet er de steder vi sammenkædes med flest. Jeg håber dog stadig Marotta trækker en kanin op af hatten.

Der er dog også begyndt at komme rygter, der sætter os i forbindelse med de forskellige elendige Milan-backs. Konko var et andet bud, men han skal formentlig til Genoa. Han kan i øvrigt heller ikke dække op.

Hvad angår angribere er vi sat i forbindelse med samtlige, der kan gå. Forlan-rygterne er blevet skudt ned af Atletico’s præsident. Nu er Fabiano den mest omtalte.

I midterforsvaret er det fortsat Barzagli, der er varmest.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Cool .. Tak Gas.. :)

Håber at Marottas "kanin" bliver en god back ! Angriber har vi efterhånden rimelig mange af nu hvor martinez også er blevet fit ..
Kongeklubben & Albania & SønderjyskE !! Ronaldo & Antipas
Hahah.. Kom til at skrive fra min brors profil. Zizou5 !

Men thanks for opdateringen ;)
Del Piero & Chiellini & Marchisio Juventus & Albania <3
http://football-italia.net/jan19m.html

Det er efterhånden tydeligt at manden savner indflydelse og opmærksomhed efter han blev sat i skammekrogen. Selvom han vel har ret i visse af sine pointer, virker det sgu som pladen er gået lidt i hak for ham.
På det seneste har han i hvert fald vrøvlet lige rigeligt.

I november mente Moggi ikke at Cassano var noget for Juve. Nu udtaler Moggi så, at han selv ville have forsøgt at få Cassano til klubben, hvis han var i Marotta´s sted.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 &#9733; &#9733; &#9733;
Prøv lige og hør den her idiot fra Goal, som forsøger at skabe lidt "provokerende sensations-journalistik", og forsøger at argumentere for at det er urimeligt at Buffon er blevet førstevalg igen...

http://www.goal.com/en/n…co-storari-

NØJ hvor han failer - han bygger sit argument op omkring Buffons TO seneste kampe og sidste års rædselssæson (hvor Buffon til tider var med til at "camuoflere" forsvarets inhabilitet med sine mirakelredninger, hvilket dog sjovt nok ikke nævnes i denne rystende ringe undskyldning for en "artikel"), som han så sammenligner med Storaris sæson sidste år og pt.

Storari er 34 år og har haft 2-4 rigtig gode år i sin karriere. Buffon er 32 år og har været - og er i min optik stadig - den bedste målmand nogensinde. Hmm... JAMEN LAD OS DA FOR FANDEN BÆNKE BUFFON, HVAD VENTER VI PÅ?!?

Nogle gange er Goal så dårlig læsning, at jeg af og til stikker mig selv en lille lussing for at have siddet og brugt tid på at læse deres LORT! :-)
- It is better to be dead and cool, than alive and uncool!
Annonce