Snak

Mere indhold efter annoncen
Boldbesiddelsen i 1. halvleg hedder vel 80/20. Målet mangler dog.

Vucinic havde godt nok en fin aktion her til sidst, men hvor kan han være frustrerende at se på. Han mister lidt for ofte bolden fordi han altid vil lave den svære detalje.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Vucinic er dog den af de offensive kræfter, der virker farligst. Matri er helt væk i dag.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Det er tydeligt at se, at Pirlo mangler. I hans fravær har vi en vis udstrækning givet køb på vores kreativitet og uforudsigelighed. Jeg synes, at vi er alt for forudsigelig i vores spil.

Vucinic er vel den eneste spiller, der tager lidt tingene i egen hånd og prøve forskellige ting. At det så ikke lykkedes 8/10 gange, det er, hvad det er. Men jeg savner, at flere spillere træder i karakter offensivt. Matri har heller ikke været for heldig med sine afslutninger i dag.
Alt andet end sejr er simpelthen ikke godkendt idag. Der skal 3 point på kontoen, det er de her kampe der skal vindes. Kom nu for fanden..
\\\"Wining it\\\'s not important - It\\\'s the only thing that counts\\\"
Matri har ikke været for heldig, men det kunne ligne ham, at dukke op ud af ingenting og score sejrsmålet alligevel.

Var jeg Conte havde jeg nok valgt at smide Quag ind fra 2. halvlegs start istedet for Pepe, da det er meget begrænset hvad Cesena kommer med offensivt.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Mere indhold efter annoncen
Annonce
så kom Quags sq ind.
Bosna i Hercegovina - FK Zeljeznicar #11 Dzeko JUVENTUS! CAMPIONI D\'ITALIA 2011-2012 ★ ★ ★ #17 Trezeguet #10 Del Piero Had a dream i was king, i woke up still king\\\'
Hvor er det synd for DP nu hvor han endelig stod til at få en halvleg
Bianconeri
Nu ærgrer Vucinic udskiftningen mig kun endnu mere. Én angriber på banen mod denne betondefensiv er satme ikke optimalt.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Det er for slapt at man i en kamp som denne ikke tør spille med Vucinic og Del Piero på kanterne oppe foran.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Sådan!

Nu står han lige med Matri!
Bianconeri
Annonce