Snak

Mere indhold efter annoncen
BrianF

Hvis ikke det ikke er at tænke STORT og AMBITIØST at gøre et elendigt hold til CL-vinder inden for en given tidsramme, så ved jeg ikke hvad det er. Dét projekt er både spændende appellerende for spillere. Lige nu for dem der ligger på en hylde under den øverste. Senere når/hvis projektet lykkes, vil de ALLERbedste spillere også få øjnene op for hullet i Nord.

Raphina kunne godt være interessant for NUFC - såfremt han ikke har vanvittige lønkrav. Vi gider ikke at have overbetalte spillere med stjernenykker. Men som du siger, Bayern skulle være interesseret - og dem kan hullet i Nord trods alt ikke hamle op med. ENDNU!
Toon 4 Life!
Dortmund, Arsenal, Paris, Barcelona er vel 4 bud
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Hvis ikke det er at tænke STORT og AMBITIØST at gøre et elendigt hold til CL-vinder inden for en given tidsramme, så ved jeg ikke hvad det er. Dét projekt er både spændende appellerende for spillere. Lige nu for dem der ligger på en hylder under den øverste. Senere når/hvis projektet lykkes, vil de ALLERbedste spillere også få øjnene op for hullet i Nord.



Alright, mon så ikke i skulle vente med den tid med at tale projektet så langt op? Lige pt ligger i 14. Det er der ikke så skidemeget CL-vinder over. Malaga var også det helt vilde på et tidspunkt men det faldt fuldstændig sammen. Cardiff lidt samme historie.
Jeg skal nok anderkende den dag i vitterligt er så spændende projekt som i selv tror.

Indtil da vil de fleste spillere nok hellere spille for Liverpool, Real Madrid, city eller Bayern. Er de ikke gode nok til de bedste hold vælger de nok projekter som Arsenal, Spurs, United, Dortmund, Barca, Juve, Milan eller andre lignende projekter/ sejlende storklubber der har potentiale til at blive et tophold igen.


I øvrigt sjovt at du ikke vil have overbetalte spillere. Det er lidt den eneste chance i har for kvalitet jo.

Nå nok om det, nu må vi nok hellere lade være at forpeste Leeds-tråden.
Har lige læst en nyhed om at der er nedrykningsklausuler i Bamfords, Kalvins og Raphinha´s kontrakter.
De kan smutte for samlet 30 millioner pund hvis vi rykker ned.
Dang, det er billigt for spillere der ville koste det per styk hvis vi ikke rykkede ned.
God fightervilje i første halvleg og spillerne vil det her, men vi har desværre lige manglet det sidste held/dygtighed.
Og så har vi været lidt for åbne et par gange. Elendigt dækket op af Llorente ved deres scoring og fantastisk tilbageløb og timet tackling af Koch da de burde have scoret igen. Alt i alt ligner det her Bristol Rovers kampen på mange måder.
Lad os håbe det også gør på måltavlen efter kampen.

MOT.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Rodrigo har vel vist noget at det mest elendige niveau i mange år på Elland Road. 26 mill lige ud i lokummet.
Heldigt point. Men bedre end nul. Synd VAR ikke kommer i spil med deres hånd på bolden i feltet til sidst. Men vi kunne jo have tabt den kamp ret nemt. Nu skal vi håbe på Villa. Og så slå Brentford. Måske Bamford er klar den kamp.
Det holdt hårdt, men et livsvigtigt point.
Villa sejr på torsdag og vi kan selv afgøre det på søndag på Griffin Park.

Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Det er nu på Brentford Community Stadium. Men ellers enig.
Der skal krydses fingre, men niveauet skal også hæves ellers bliver det ikke til tre points i sidste spillerunde.
Annonce