Snak

Mere indhold efter annoncen
Vigtige 3 point. Unødvendigt at vi skal lukke dem ind i kampen til sidst efter vores chanceorgie.

Men 3 point er nu engang 3 point.
Pyha! Skønt med tre point. Herligt at se Raheem som matchvinder.
Y. N. W. A. - #JFT97
Arrgh. Igen smider bold.dk to kampreferater ind i et. Og igen med to storhold. Liverpools referat er at finde i ManC´s referat.
Enig i at Bold.dk burde lave en nyhed om hver kamp, men når de nu ikke gør det, er det vel meget rimeligt, at en kamp mellem nr. 14 og 18 ikke får sin egen nyhed.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Det kommer an på hvorledes man evt. vil vinkle nyheden om en 17-årig som matchvinder.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han klemmer sig lige ind i top 10 over yngste målscorere i PL tiden.

http://www.statbunker.co…youngest_gs
VAR OUT, Premier League = Corruption
Jeps.
Y. N. W. A. - #JFT97
.
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Alligevel vildt nok, at Everton - så vidt jeg lige kan tælle - er repræsenteret ved intet mindre end en tredjedel af de 21 yngste målscorere. Især hvis man så også tager i betragtning, hvordan det er gået de respektive spillere siden.
Aaahhh banter
@ Sophus
7 spillere er det vist umiddelbart, så det lyder rigtigt nok.

Tænker det er et spørgsmål om forskel i strategi (og pengepung), der afgør om unge spillere får muligheden på PL holdet. Jeg tror ikke Everton f.eks. henter flere unge spillere i de lokale små klubber end LFC. Everton har været mere afhængig af at få "egne" talenter udviklet.
Merseyside rules
Annonce