Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Scouserboy

Det er moderatorene der enehåndigt afgør hvad der koster en ban udover naturligvis regelsættet.

Men nej det er ikke grundet maraton-debatterne der er delt bans ud, det er i hvert fald ikke min opfattelse.

At bede andre om at sluge sæd har vist kostet ham en gang tidligere så vidt jeg husker.
Y. N. W. A. - #JFT97
@Sir cum - var det en reference til BIF? Hvis den kommentar er grundlaget for en karantæne kan jeg sagtens acceptere det. Var egentlig lidt i tvivl om hvorfor han var blevet bannet, fordi jeg føler der er andre der ikke er meget bedre end BIF i forhold til at kalde andre alt muligt osv.. Men okay, lad os holde - der er en time til kick-off.
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
- og det er ikke at bagtale siger du?


Nej. Derudover er der ikke sagt noget som BIF ikke tidligere har haft rig mulighed for at modgå og som han også har modgået.

Det er ærlig talt lidt for tyndhudet at problematisere den slags.


Det er flot, at du kan lukke lort ud, men det er jo sådan set ikke noget at være stolt af. Ethvert røvhul kan gøre det samme. Selv et rotterøvhul kan presse små klumper lort ud. Du bør virkelig stile efter mere her i livet end at kunne efterligne et ...
At bede andre om at sluge sæd har vist kostet ham en gang tidligere så vidt jeg husker.


Husker også den famøse "slug sæd" kommentar.
Coady og Morgan starter.. Spændende
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Mere indhold efter annoncen
Annonce
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
moderator
Det bliver spændende at se hvordan dét forsvar kommer til at klare det.

Jeg har fået billetter til The Kop mod Young Boys, det kan godt gå hen og blive en vigtig kamp hvis vi skal videre til knockout. Ude mod Udinese bliver en svær kamp.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Jeg har fået billetter til The Kop mod Young Boys, det kan godt gå hen og blive en vigtig kamp hvis vi skal videre til knockout. Ude mod Udinese bliver en svær kamp.


Bestemt. Overvejede også at tage derover til den kamp. Det var/er forholdsvis billigt, men desværre passede det ikke rigtig ind i min schedule.
Til gengæld skal jeg over at se LFC-Everton i foråret.
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Gad egentlig godt vide det helt præcis er der irriterer folk så meget ved BIF. Det lader jo til at der er en bred enighed om at han er en idiot.


Jeg kender ikke BIF personligt, så skal da ikke kunne sige om han er en idiot, og det mener jeg vist heller ikke at have sagt tidligere.

Mit første indlæg efter hans ban i denne tråd er alene et udtryk for, at når BIF begynder sin argumentation, så synes jeg tendensen ofte peger på, at der bliver fluekneppet, gået i peditesser og generelt overreageret på meget små og intetsigende ting.

Jeg vil gerne læse om Liverpool FC og jeg tager gerne debatten op med nogle af Man United folkene, som ofte frekventerer tråden, præcist som BIF, men jeg nægter at læse 4-5 sider som omhandler ingenting, hvilket det desværre har gjort en del gange.

At BIF udviser et engagement er der da ingen tvivl om, jeg har, for størstedelen af hans indlæg, dog svært ved at finde værdien i det. Derfor mit valg om at droppe at følge med i størstedelen af tråden.
@Tue

Fair nok...
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Annonce