Snak

Mere indhold efter annoncen
Jamen, stor tak til Villa
Sikke en aften. Havde du fortalt mig i det 90. minut i vores egen kamp, at vi ender med at slå Brentford, og at Arsenal smider points senere efter at have været foran 2-0, havde jeg tænkt, at du må være høj.

Jeg må indrømme, at jeg slukkede for Arsenal-kampen, efter de kom foran 2-0, for Villa var jo helt væk på daværende tidspunkt, og jeg kunne på ingen måder se dem komme tilbage; det er jo et mindre mirakel, at comebacket skete med tanke på, hvad jeg så frem til 2-0.

Nu har det så været en fantastisk weekend, og det ene point ude imod Forest ser pludselig ikke ligeså dårligt ud. Seks points foran nu med en kamp i hånden og en indbyrdes kamp imod Arsenal på Anfield - det mesterskab SKAL altså vindes herfra.
Liverpool FC - siden 1997
Eller efterligner Darwin og så laver en såkaldt Duran Duran…

😂😂😂
1887
Flot kommet tilbage af Villa - jeg har generelt nydt kvaliteten af de kampe jeg har set idag :) god reklame for PL og hvordan alle hold kæmper til det sidste
@SønAfArteta

Det der må være den skøreste bittersøde hoveren jeg nogensinde har set. 😉
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Charlie

Ja, i disse tider må man tage, hvad man kan få. Nu kan I under alle omstændigheder ikke sige, at andre fans ikke kan give jer lidt anerkendelse.
Hvad så, DBR? Var det noget med, at vi kun ville være 1 point efter jer nu? :) I er jo fuldt fortjente førere af ligaen og spillemæssigt det, med afstand, bedste hold i ligaen. Det er hårdt at erkende, men I skal virkelig lave en gigantisk Slippy G for at smide mesterskabet nu.
Marginalerne har dog været så små i dag, at det lige så godt kunne have været 1 point.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Tror ikke engang jeg ville være blevet overrasket hvis Darwin også havde smidt trøjen ved 2-0 målet :-D
C'mon do something...
Jeg vidste der måtte være noget held i at konen og jeg selv blev skidt på af fugle hver især igår og idag💪🏼
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Jeg vidste der måtte være noget held i at konen og jeg selv blev skidt på af fugle hver især igår og idag


Haha, Håber i bliver overskidt på resten af sæsonen. ;-)
C'mon do something...
Annonce