Snak

Mere indhold efter annoncen
Ham Rigtig Rød har fået rødt kort. Hvad har han skrevet ?
Nine Season Wonder
Han kaldte fans, der fandt indsatsen uacceptabel for ikke rigtige fans, afskum og medløbere. Det er isoleret set heller ikke i orden. Tror dog, at han var i sine følelsers vold og generelt undres jeg nok lidt over, at de rigtige provokatører fortsætter og får lov til at fortsætte deres provokationer. Det handler vist mere om, hvilke ord man bruger end, hvad man får sagt.
Men når man bare sidder herinde og svarer provokerende og negativt på alt relateret til en modstanderklub, fordi man ikke har andet at stå op til, så fortynder man jo en masse tråde for reel god debat og diskussion. Skidt pyt, der er altid en side til de her menneskers liv som vi jo ikke har indsigt i.

Her dagen derpå, må jeg indrømme, at resultatet ikke har påvirket mig det store. Exit til PSG var til gengæld lidt af en øv´er. Det hjalp så nok også, at jeg ikke så kampen i går. Nu må det bare ikke blive en unødvendig deroute, der kaster spænding tilbage ind i mesterskabsslutspurten, dertil håber jeg, at spillerne har tilpas rutine og kynisme og at Slot og staben begynder at vise tiltro til flere af reserverne.
Normalvis ville jeg aldrig sige det, men jeg tror landsholdspausen kan vise sig kærkommen.
Ja, det er desværre ikke alle trolls sitet ønkser, at sparke ud. Nogle får lov med deres lort, selvom de afsporer stort set hver eneste tråd de deltager i.

Ja, man kan bare springe indlæggene over. Men man kunne jo også bare fra stitets side skride mere effektivt ind overfor disse trolls.
Y. N. W. A. - #JFT97
moderator
Vi holder skam stadig øje med ham. Men selvom det er en gang åbenlyst biased vrøvl han får sendt afsted, så er personangreb stadig betydeligt værre.
https://kortlink.dk/sudv
Det kan jeg sagtens følge, Geddar.

Men han bestiller ikke andet end at forsøge at afspore debatterne, og det lykkes desværre ret ofte.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvom det er åbenlyst at ham United tossen er ham der før kaldte sig United2008 og andre ting før det, er svært at bevise.
Det er jo kun en ip adresse der fortæller hvem vi er her på sitet.
Nine Season Wonder
Men han bestiller ikke andet end at forsøge at afspore debatterne, og det lykkes desværre ret ofte.


Man kan nok argumentere for at han falder ind under punkt 7. i regelbogen.

Indlæg oprettet med det ene formål at håne eller tilsvine andre brugere, klubber, personer eller begreber vil blive slettet og vil medføre karantæne.
Nine Season Wonder
Hvad hedder ´unitedprovokatøren´, må indrømme at jeg ikke har opdaget det.

Synes der er alt for lang tid til næste liverpool kamp, men måske er det godt med en pause; mange spillere virker trætte og vi har lidt et skadesproblem.

FREM er klubben! Og så er der Liverpool. Intet andet.
Defensivt har sæsonen været lidt hård ved Liverpool på skadesfronten.
Konate tabte flere fysiske dueller i går end han har gjort den resterende del af sæsonen. Han var ikke helt frisk efter hans skade mod PSG.
Forhåbentlig så er Bradley og Trent til rådighed når PL vender retur i næste måned.
Forhåbentlig har Slot lært at man ikke bare driver rovdrift på spillerne i PL. Det er muligt det kan lade sig gøre i mange andre ligaer, men ikke i verdens sværeste liga.
Nine Season Wonder
@ Paulirod

Lige for tiden kalder han sig "UnitedTreble1999".
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce