Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hvis i henter de to er i ret markante favoritter - antaget der ikke kommer yderligere afgange.

City skal man heller ikke afskrive.
https://kortlink.dk/sudv
Hvis Isak og Guehi kommer i weekenden så kan jeg ikke se andet end Liverpool sidder tungt på favoritværdigheden.

Jeps, men uden...
Y. N. W. A. - #JFT97
Hvis i henter de to er i ret markante favoritter - antaget der ikke kommer yderligere afgange.


Andet ville imo. være tåbeligt at påstå, når man i så fald kan stå i en situation, hvor man har slået PLs transferrekord to gange samt spenderet tykt på Ekitike også, så jeg er enig.
Og ja, forhåbentligt tænker Ibou, at græsset ikke altid er grønnere ovre på den anden side.

Jeg forstår ikke deres interesse i Konate.
Han er jo et niveau eller to under de bedste. Men han er selvfølgelig ´gratis´.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Hvis i henter de to er i ret markante favoritter - antaget der ikke kommer yderligere afgange.

Enig, men kommer de ikke - ryger favoritværdigheden til London.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg forstår ikke deres interesse i Konate.


Det gør jeg til gengæld. På hans bedste dage, hvilket vil sige i store dele af sidste sæson, er han top-5 stoppere i verden, eller i hvert fald i PL. Arsenals to stoppere og van Dijk tager jeg over ham, ellers ingen andre fra PL. Bayern og Real har heller ikke nogen særligt gode forsvarsspillere pt, mens Barca har en meget ung Cubarsi, som nok skal blive endnu bedre i fremtiden, men tager stadig Konate over ham her og nu. Problemet med Konate er hans bundniveau, der er utroligt lavt.
På hans bedste dage, hvilket vil sige i store dele af sidste sæson, er han top-5 stoppere i verden, eller i hvert fald i PL.
...
Problemet med Konate er hans bundniveau, der er utroligt lavt.

Uenig i første del men enig i anden del :-)
Hans mange skader gør, at han (IMO) i for få kampe/perioder rammer hans topniveau.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Klubbens post på sociale medier da han forlod klubben sagde det hele.


Den kan jeg ikke erindre - hvad tænker du her?

Jeg har sgu ondt af Trent. Bevares, det var træls at han smuttede, men havde nu håbet på, at han fik sit Real-eventyr (på nær i kampene mod os, der må han gerne være pissedårlig).
Hans mange skader gør, at han (IMO) i for få kampe/perioder rammer hans topniveau.


Enig, sådan plejede det at være, men han spillede faktisk et rekord antal kampe for klubben i sidste sæson i PL. Før sidste sæson havde han maks. spillet 22 kampe, eller deromkring, mens han i den forgangne sæson spillede over 30 kampe i PL. I forhold til hans præstationer i indeværende sæson så ved jeg ærligt talt ikke, hvad de dårlige præstationer skyldes, men hvis jeg skulle komme med et gæt, så tror jeg, at grunden til han f.eks. har set skidt ud i opspillet og har smidt mange bolde væk, er fordi Trent ikke er der mere, da Trent med én aflevering plejede at kunne splitte et helt forsvar ad, men han er her som bekendt ikke mere, hvorfor Ibou kommer til at se skidt ud i den del af spillet, da det ikke er en del af hans spidskompetencer at være god på bolden.
Konate top 5 CB i verden det er vist kun en Liverpool tråd at det kan forekomme 😂

I sidste sæson var han jo ikke 100% automatisk top fem i Premier League, så ved ikke lige hvordan han skal være det i verden, det kan selvfølgelig være hvis han holder sig skadefri den her sæson at han kan knibe sig op nu hvor der er et par retsdygtige centerforsvaret der er forladt ligaen.

Men helt ærlig, fair nok men er glad for sine spiller, men det der det er sgu lidt rødt 🫣
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Annonce