Snak

Mere indhold efter annoncen
Deadline er kl. 20:00 så der skal fart på sagerne, men mon ikke der er styr på det hele. Det er jo ikke nogle panik handler, men grundigt og tålmodigt arbejde fra ledelsen side.

Pudsigt hvordan stemningen var for 10-14 dage siden sammenlignet med i dag🙄
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Mangler måske lige en direkte arvtager fra Salah, men det ser utroligt stærkt ud. Klart bedre trup end sidste sæson.

Min uforbeholdne undskyldning til ledelsen for at have tvivlet undervejs. Respekt!
Pudsigt hvordan stemningen var for 10-14 dage siden sammenlignet med i dag🙄


Man skulle næsten tro, at fodbold er følelser ;)
Man kan sagtens forestille sig at Salah tager skiftet til SA næste sommer som vil indbringe en anseelig sum som Liverpool henter en atverager.
Men ellers så er Frimpong jo en ret hurtig wing.
Nine Season Wonder
Man er så spændt, at man knapt nok kan stå oprejst. Kæft en trup og kæft et vindue.
Liverpool FC - siden 1997
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Men hvis Frimpong skal spille wing kommer til til at mangle en højre back...

Den tid den sorg, nu skal jeg bare glæde mig til at se hvad Slot kan med det her materiale. Det fås ikke meget bedre.
Man kan jo næsten ikke vente til den røvsyge landskampspause er ovre, selv om Isak nok er noget længere fra at starte end Guehi grundet manglende form.
Nine Season Wonder
Man kan sagtens forestille sig at Salah tager skiftet til SA næste sommer som vil indbringe en anseelig sum som Liverpool henter en atverager.


Tror ikke at Salah tager turen til SA - det kan jeg ikke forestille mig på nogen måde, men det kan da være jeg må æde mine ord igen.
Selvom han og konen er praktiserende muslimer, så tror jeg også at de nyder hun har den frihed, til at have sin egen karriere ved siden af, som hun har i England - hvilket jeg ikke tænker er muligt i SA.

Men vi skal have fundet en erstatning til HW - Salah bliver ikke yngre og hans output virker for nedadgående desværre.
Noget nyt vedr Gomez?
Isak kommer til at træne i gruppe nu på landsholdet, hvor træningen kan foregå mere intenst, og når han er udtaget, må man også gå ud fra, han kommer i aktion i kampene. Eller det håber jeg i hvert fald, han gør, så det ville være lækkert, hvis Jon Dahl lige gav ham en halv til en hel time i hver af deres to kvalkampe, så vi får ham i gang hurtigst muligt. Og som jeg skrev i morges, bliver det spændende at se, hvem det kommer til at gå ud over både med købet af Isak i forhold til, om det bliver Gakpo eller Ekitike, og så om Guehi slår Konate af med det samme. Men Slot får i hvert fald noget at rotere med nu både offensivt og defensivt.

Mit bud på den stærkeste opstilling, vi kan stille:
----------------- Ali ---------------------
- Szobo - Ibou/Guehi - Virgil - Kerkez -
------- Macca ---- Gravenberch --
------- Salah ---------Wirtz -------
-------- Isak ------ Ekitike ----------

Alternativt kan man holde fast i 4-2-3-1 og gøre sådan her:
----------------- Ali ---------------------
- Szobo - Ibou/Guehi - Virgil - Kerkez -
-------- Macca ---- Gravenberch --
- Salah ------ Wirtz ------- Gakpo
----------------- Isak -------------
Annonce