Snak

Mere indhold efter annoncen
Du kan sagtens argumentere, så det synes jeg egentlig bare du burde blive med. Det højner kun niveauet herinde når der kommer argumenter i stedet for opkast.

Og for en god ordens skyld er jeg ikke “på hold” med hver KMD eller andre, så du kan egentlig bare se det som et lille spark i røven og ikke andet end det😉
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Alternativt må han genopfinde systemet i en 4-3-1-2, men det bliver jo i så fald uden Salah og Gakpo, så det sker vel næppe.


Som udefrakommende lyder det da som en meget spændende konstellation. Kan Gakpo ikke spille offensiv midt og Salah angriber?

I Arsenal-tråden er der også reaktionære holdninger, og så er der reaktioner på de reaktionære holdninger. Begge dele er altså fint nok - fodbold handler også om reaktionære holdninger. Alting behøver ikke være skrevet efter en måneds betænkningstid. Men det er så fair nok, at det også giver nogle knubs.

Jeg synes stadig, I virker som et stærkt hold, som sammen med os og City kommer til at slås om søvtøjet.
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Bare for at her ikke skal blive helt stille:

Jeg har været kritisk i forhold til Kerkez - lige siden snakken om at vi skulle købe ham begyndte. Jeg syntes ikke at han var god nok, og det synes jeg stadig ikke. Det bakkes vel op af de karakterer han har fået indtil nu, men jeg så også at Steve Nicol mener at VD bevidst undlader at spille Kerkez. Det er jo dybt problematisk, omend forståeligt, hvis der er noget om snakken. Det kan også forklare hvorfor man ikke har set så meget til ham i offensiven.
Jeg er glad for Ekitike og Isak, og hvis systemet bliver ændret kunne jeg måske også blive glad for Wirtz. Hvem ved? Jeg synes stadig at det er for tidligt at vurdere Frimpong endeligt, men han er godt nok klejn.
Kerkez tror jeg bare ikke på. Man kan sagtens hævde at det nok skal komme, og han skal bare have tid. Men hvor lang tid? Tsimikas levede vel aldrig op til forventningerne, og det samme kan meget vel ske med Kerkez. Det kommer dog til dels an på hvordan Slot vil spille, og det virker ikke helt tydeligt endnu. De fleste er dog indtil videre enige om at Slots backs er mere defensive end Klopps, og hvis Kerkez skal holde sig i skindet, eller hvis VD ikke tør spille ham, så kunne vi nøjagtig ligeså godt have Tsimikas - eller 100 andre. Kerkez er ikke nogen vanvittig god forsvarer.

Undskyld fordi jeg mener hvad jeg mener og prøver at argumentere for det.
Sandheden er ilde hørt
Bare for at her ikke skal blive helt stille

Lige nu er stilhed vel næsten at foretrække. Hold da op, hvor kan folk på nettet implodere over fodbold.
@Li4ens
Ja, lad os da, meget dandy, lade som om at det er helt normalt at LFC taber tre kampe på en uge.
Sandheden er ilde hørt
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Skal vi ikke lade kerkez blive 22 år før vi opgiver ham helt ?
Skal vi ikke lade Robbo blive 35 før vi pensionerer ham?
Sandheden er ilde hørt
Kerkez tror jeg bare ikke på. Man kan sagtens hævde at det nok skal komme, og han skal bare have tid. Men hvor lang tid?

Væsentlig mere tid end 7 runder inde i en sæson i hvert fald.

Tsimikas levede vel aldrig op til forventningerne, og det samme kan meget vel ske med Kerkez.

Hvilke forventninger var der til Tsimikas udover, at han skulle være backup for Robbo, og der faktisk gjorde en fin figur 🤷
Y. N. W. A. - #JFT97
Jo gerne hvis han ikke falder mere I niveau. Men lad os nu se om om Kerkez ikke har overhalet ham om et års tid. Han har nok fået lidt for meget spilletid, her til at starte med. Robbo blev stille spillet ind og var så klar som 24 årig.
@D.B.R.
Sjovt nok præcis den bagkloge kommentar jeg forventede ville komme som det første.
Prøv at gå tilbage i tråden, så var der fans nok der forventede at han på sigt skulle være Robbos afløser.
Sandheden er ilde hørt
Annonce