Det er blevet lidt en sport at finde håret i suppen, hvis kampene ikke lige tipper til vores fordel. Det er sjældent, at modstandernes taktik og evner anerkendes, men hellere at der skal findes en grund til et pointtab eller en dårlig indsats.
Og så er nogle spillere bare ikke visse fans’ kop the; Jones er ét eksempel. Forleden kunne vi for at nævne et andet eksempel læse herinde, at Conor Bradley aldrig vil blive en Liverpool-profil (eller hvordan det var formuleret).
Der har jeg det mere som beskrevet her i linket, hvor jeg også glæder mig til at se hvad den unge mand kan drive det til (forudsat han undgår karriere-truende skader m.m.)
https://www.facebook.com/share/r/1CRSZsEjZa/?mibextid=wwXIfrFor mig personligt behøves Gerrard ikke nævnes i hvert åndedrag (bevares han vandt jo heller ikke mange titler), men den nuværende trup er den mest talentfulde jeg har set i min LFC-tid, målt på antallet af boldspillere kombineret med folk der trækker ærmerne op. Det er gode tider for os fans, trods formdyk og what not.
PS
Jeg har været med fra Grobbelar og Mølbys sidste sæson. Og dengang blev der også købt stort ind. Alligevel var det de lokale drenge, der satte standarden.