Dagen derpå og dejligt at se, der også er plads til lidt eftertanke og flere nuancer - på begge sider af skyttegravene... ;-)
Vi vil jo allesammen det bedste for vores klub, men så er det jo lige, hvad det er...
Det kan og skal vi diskutere - selvfølgelig også den eventuelle fremtid for Slot.
@LfCtHOMIEs
Jeg skriver det her med næsten lige så blandede følelser, som jeg havde efter kampen igår, så jeg deler det lige op i to vidt forskellige dele.
Og jeg er egentlig ked af at trampe rundt i det i den her gode stemning, men jeg synes sgu det fortjener at få en kommentar med på vejen, så here goes:
1) Respekt for, at du nu kommer med nogle meget mere nuancerede og underbyggede kommentarer med gode argumenter, selvom jeg ikke er enig i alt.
Og endnu større respekt for, at du nu anerkender, at spillet og underholdningen er i bedring efter at have set kampen. Point for det.
2) Hvordan fanden kunne du kaste dig så voldsomt ind i diskussionen igår, når den handlede om netop udvikling - eller mangel på samme - i spil og underholdning ???
Igen - du må da helt selv ligge og rode med, hvad du skriver og på hvilket niveau.
Men det ville satme da være noget nemmere at tage dig seriøst, hvis du rent faktisk gad at sætte dig ind i de aktuelle ting, vi diskuterer – f.eks. dagens kamp.
Så er det sagt - tag det til, hvis du vil, eller send en sviner den anden vej.
Men jeg synes af et ærligt hjerte, at du snyder både dig selv (og mig selv) og debatten - især fordi du nu viser, at du sagtens kan bidrage på et seriøst.
Og nej, for helvede: Det handler IKKE om, at man ikke må skrive herinde, hvis man ikke har set samtlige kampe. Hvis du tror det, så Goto 1 og læs igen...
God aften, gents - husk, at det bare er noget, vi leger.
Rene pokaler skinner bare flottere.
Next season - måske også med Justice for 115...