Snak

Mere indhold efter annoncen
Jungletrommerne siger Slot nok forsætter ind i næste sæson og så må man se om man kan finde en afløser på lang sigt hvis ikke det bliver true love ...
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Jungletrommerne siger Slot nok forsætter ind i næste sæson


Det er da selvfølgelig ærgerligt hvis man kører videre med det der ikke fungerer og ikke har gjort det længe. Liverpool kommer kun med i det forjættede land fordi Chelsea har maks. underpræsteret, men igen. Arsenal bliver mestre fordi Liverpool har underpræsteret. Same/same

Fortsætter Slot så bliver ens forventninger da i hvert fald ikke udfordret, men jeg er da sikker på at der vil sidde nogle fans af konkurrenterne og klappe i deres hænder, skulle det ske. 🙈
Nine Season Wonder
Enten giver man Slot en ny aftale og ellers stopper man samarbejdet.
Alt andet virker useriøst synes jeg.
1887
Jeg tror ikke på, at Slot er i klubben, når vi træder ind i 2027
Nu kender jeg ikke til hvordan Ekitikes skade opstod.

Men har selv prøvet, hvad man næsten altid betegner som en "overrevet akillessene".
Det er ikke altid tilfældet. For mig slap senen på lægmusklen og der var ingen overrivning.
Til gengæld er perioden man skal gå med støvle længere, da operation ikke er mulig.

Anyway - god kamp til jer alle i dag.
Må jeg minde om at det er noget tid siden vi har slået jer i begge kampe i en sæson?
Ikke optimalt for nogen af klubberne, men mon ikke en uafgjort vil være acceptabelt begge steder?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
God kamp til dig og resten af United tråden også, Fynbo. Og ved ikke om i er lige så hårdt ramt til nøglespillere, men med alle vores skader så vil et uafgjort være yderst acceptabelt, jo. Foretrækker dog en sejr på rivalens hjemmebane, det kan altid noget :)
Det kan det ja Skaruha og da især hvis det er længe siden sidst.
Hvad ikke ligefrem er tilfældet for jer nu, som det var for os i efteråret.

Ikke alle Unitedfans er enige, men jeg ser det som et stort savn at måtte undvære Martinez. Når han spiller til standard, er der ingen problemer med at omgå højt pres. Hvad i min optik altid gavner troen på tingene.

Tænker det er en del af Slots og jeres hovedpine netop nu.
Med prime Robertson og Trent i startopstillingen, no problem.
Det er det nu og jeg tænker det mere end noget andet har gjort Slots tilgang til hvad den er.
Det høje pres bliver svært at satse på uden den kvalitet bagude.
Hvis jeg udelukkende fokuserer på Martinez´ fodboldmæssige kvaliteter, så er han da også en rigtig god spiller, så det forstår jeg såmænd godt, Fynbo. Han er lidt som Bruno i min optik - sådan én der er elsket blandt egne fans, men hadet af de andres.

Hvordan står det egentlig til i bagkæden, udover Martinez´ fravær? Bliver det Heaven og Maguire, eller er Yoro vendt tilbage?
Der er ingen grund til at male fanden på væggen endnu mht. Ekitike. Eksempler på atleter, der ikke helt rammer samme peak er set, men lige så mange er set, som kommer tilbage.

Der skal nok hentes en eller anden substitut til sommer, om det er lån eller en billig løsning. Det er for skrøbeligt at tro, Isak kan spille +50 kampe og Gakpo er ikke udpræget angriber.
Det første om ikke at male fanden på væggen vedrørende Ekitikes skade er spot on, L4rens. Ved dog ikke, hvordan jeg vil få det hele til at gå op, hvis der både skal Wharton, Diomande og en kant ind ovre på den modsatte side af Diomande, og så plus en angriber på leje. Jeg har været meget efter Gakpo, men så ringe synes jeg heller ikke han er, at han ikke kan agere backup. Tager jeg de optimistiske briller på, kan jeg godt se Isak, med en preseason og et VM, hvor han kan komme i form, spille 25-28 PL-kampe næste sæson. Denne sæson ankom han jo skadet og uden en preseason, så han har skullet spilles i gang stort set hele sæsonen, hvilket jeg ikke håber, han skal i næste sæson også.
Annonce