Snak

Mere indhold efter annoncen
Salah er en ener og bag Salahs ord er der ofte vægt. Holdet mister en kæmpe kapacitet. De mister ham, der går forrest og sætter standarden, på og udenfor banen, og så mister de ham, de andre kan kigge efter, når troen på sejr skal findes. Det bliver mærkeligt, når han forlader klubben og han fortjener slet ikke en sæson som denne som afskedssæson.

Men han skal holde sig for god til at lave de her opslag og sætte sig over klub og træner. Det er Cristiano Ronaldo om igen.

Mo har tidligere lavet sådanne opslag sidst på en undervældende sæson, men denne gang kan have give los uden at holde tilbage, fordi han forlader klubben. Der er jo ingen tvivl om, at det her er rettet mod Slot, ligesom hans citat tidligere på sæsonen om, at han havde et godt forhold til træneren og pludselig havde han ikke længere et forhold til træneren.

Det er nok også samtidig også lidt rettet mod spillerne og han gav jo allerede lidt udtryk for det til et PFA Awards da han blev spurgt til om holdet var bedre nu end sidste sæson og han svarede "Nej".

Skide værre med Alonso. Få fat i Klopps nummer. It is time.

Det er fint at spillerne vedstår at sæsonen har været under standard. Det burde de jo også selv kunne se, det er dem, der har underpræsteret på banen.

Der skal andre boller på suppen i næste sæson. Med eller uden Slot.
Y. N. W. A. - #JFT97
Der var også en sæson i starten af 90’erne, hvor vi blev nr 8 i PL, der var storhedstiden for alvor slut
Jep det var det år, hvor jeg blev fan af klubben. Jeg elskede Rush.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Det er fint at spillerne vedstår at sæsonen har været under standard. Det burde de jo også selv kunne se, det er dem, der har underpræsteret på banen.

Det er jo ikke bare det, Mo gør. Det her er et frontalangreb på måden Liverpool spiller fodbold på. Det er jo ikke bare "nye boller på suppen", det er en spiller, der vil have klubben tilbage til Klopps dyder før det er for sent.

Curtis har angiveligt kommenteret med en klappe-emoji.
Det er da fint Mo gerne vil det, nu han smutter til sommer.

Men det er vel Edwards/Hughes der har det sidste ord i den sag.

Det bliver spændende at se hvad der sker hen over sommeren.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Curtis har angiveligt kommenteret med en klappe-emoji.

Og Robertson, Szoboszlai, Elliott, Ekitiké, Ngumoha, Kerkez, Frimpong, Endo, Leoni osv. har liket opslaget.

Farvel og tak, Slot.
Alonso til Chelsea ser det ud til.
Så bliver det spændende hvad Liverpool så gør.
1887
Som minimum bør klubben offentligt erklære dens støtte til Slot, hvis man virkelig mener, at han er den rigtige.

Der har været helt stille fra den front
Farvel og tak, Slot.


Tror desværre ikke han ryger. Læste noget interessant i dag fra en bruger, jeg følger, og der er flere, der efterfølgende har skrevet det, men ham her mener, at det er Edwards og Hughes egoer, der gør, at han ikke er fyret endnu, fordi de gerne vil vise til verden, at de er genier ved at gå imod hele fanbasen og holde fast i ham, mens alle Liverpool fans skriger på en fyring. De vil ikke vise, at de har været forkert på den med ham denne sæson. Og ærligt, jeg har forsvaret Slot meget, og jeg holder stadig fast i, at det mest er spillermaterialet den er gal med, og at enhver anden manager ville opnå tæt på samme resultater, som han har opnået denne sæson, men bryder mig godt nok ikke om stemningen i klubben. Det er blevet så toxic på det seneste med Anfield, der buher, og spillere der laver kryptiske opslag, som højst sandsynligt er rettet mod Slot/ledelsen. Derfor vil jeg nok heller ikke fortsætte med Slot længere af den grund, da det virker til, at spillerne har fået nok af ham, og fordi stemningen er så dårlig. Det lover ikke godt mod den nye sæson i hvert fald.
Xabi bliver det så ikke..
Mo Salah, Mo Salah, Mo Salah - Running down the wing YNWA
Annonce