Snak

Mere indhold efter annoncen
Og ja, det kunne vel næsten ikke være anderledes men hensyn til Slot, om end at nyheden mere eller mindre kom ud af det blå. Det har simpelthen bare ikke været godt nok i alt for mange måneder i streg til at det kunne fortsætte, så det er fuldt forståeligt at ledelsen vælger at trykke på knappen nu, med udsigten til at klubben var i færd med at blive overhalet inden om af flere af konkurrenterne i ligaen. Det er på ingen måde acceptabelt med tanke på hvor man befandt sig i hierarkiet forinden, og klubben har ganske enkelt ikke råd til at den konkurrencemæssige position svækkes yderligere i så jævn en liga med så mange klubber om buddet.

Dog svært ikke at have en smule ondt af Slot på det personlige plan, da han imo altid har fremstået ekstremt sympatisk, men på det sportslige plan er der ikke en finger at sætte på beslutningen imo. Nu kan man så trække en streg i sandet og starte på en frisk, og så gælder det selvsagt om at ramme rigtigt på transfermarkedet og få investeret markant i holdet, så man igen kan komme op og spille med i toppen af både ligaen og CHL, hvilket altid bør være kravet i en klub som denne.
Kunne man ikke godt snart stoppe med at skrive blindt?:
Panik beslutning
Klub der sejler
Vi har hørt det - at skrive det i hvert andet indlæg på de sidste 8 milliarder sider, gør det ikke mere rigtigt.
Det er en mening - og det er muligt det er korrekt, men det er stadig kun en følelse, blandt nogen der ved intet.
Kom nu videre - se fremad.

Det er helt Trump’sk - bliv ved med at gentage en følelse nok gange, så bliver ens sandhed til alles sandhed.
Det er en mening - og det er muligt det er korrekt, men det er stadig kun en følelse, blandt nogen der ved intet.

Tak! Af hjertet tak ❤
Der er altid næste sæson - YNWA
Det lader heller ikke til at relationen mellem klub og Slot er helt til hundene efter fyringen. Klubbens ord om (eks)træneren var virkeligt fine, og Slot har ligeledes skrevet et virkeligt fint brev hvor han roser klub og fans og insisterer på at fremtiden ser helt fornuftig ud.

Jeg kan godt lide måden det er foregået på. Ingen fyring midt i sæsonen og ikke noget med at smække med dørene. Han har været en stor succes målt på resultaterne, og vi kan ikke have en situation hvor en træner, der har vundet mesterskabet med os, ikke kan fordrage klubben og fans hader ham.
Jeg kan godt lide måden det er foregået på. Ingen fyring midt i sæsonen og ikke noget med at smække med dørene. Han har været en stor succes målt på resultaterne, og vi kan ikke have en situation hvor en træner, der har vundet mesterskabet med os, ikke kan fordrage klubben og fans hader ham.


Enig, det er klasse af klubben og Slot at forlade hinanden på den måde. Ledelsen kunne have gjort som så mange andre klubber og taget afsked med ham midt i sæsonen, da spillet var værst, men de holdt hovedet koldt, og nu har begge parter afsluttet samarbejdet i god ro og orden. Tænker også det sender et stærkt signal til vores kommende nye træner og andre trænere, der i fremtiden skulle have lyst til at træne Liverpool, når de ser, hvordan samarbejdet mellem Slot og klubben er blevet afsluttet, fordi ledelsen har behandlet ham så godt ved at lade ham kvalificere klubben til CL i en turbulent sæson. Det styrker både Slots CV, og så styrker det klubbens omdømme, så cadeau til ledelsen for det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så har Milner sagt stop for den aktive karriere. Jeg krydser fingre for at han får en rolle i Liverpool.
Sandheden er ilde hørt
Ja, Milner som assistent træner i en eller anden funktion kunne være fedt.
Y. N. W. A. - #JFT97
Fysisk træner! 😂😂
Der er altid næste sæson - YNWA
@NickRomano
Er forventningen stadig at Konate skal til Real Madrid, hvis Rüdiger forlænger?
[Chris Williams] Liverpool insiders felt several academy prospects had become frustrated under Slot. Slot initially wanted Ngumoha sent out on loan and did not see him as part of his immediate first-team plans. Concerns Slot’s approach to young players ultimately sealed his fate.
Nine Season Wonder
Annonce