Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig i forhold til Bowen, Khankarr.

Velkommen til Iraola.

BREAKING: Liverpool reach agreement in principle to appoint Andoni Iraola as new manager, here we go! 🔴🫱🏻‍🫲🏼

Exclusive story from Saturday, 100% confirmed: Arne Slot left and Iraola will lead #LFC project, as expected.

Talks advanced over last 48h and deal in place.
Sky har for 19 min. siden skrevet, at klubben har indledt dialog med Iraola, så det gik satme hurtigt, hvis de allerede er enige ;)
Gør som bl.a. DBR og vent på klubben melder noget officielt ud😉

Helt enig, med mindre man selvfølgelige meget gerne vil diskutere de mange rygter, der kører i "Silly Season" 😉
Y. N. W. A. - #JFT97
YNWA1992

Ja, det gjorde alle næsten på nær Fabrizio, som melder ham på plads allerede nu. Håber desuden jeg tager fejl ang. Iraola, og det er da heller ikke, fordi jeg synes, han er en elendig træner. Synes faktisk han er en fremragende træner, og det han har udrettet i Bournemouth er også meget flot. Jeg frygter bare, springet fra Bournemouth til Liverpool bliver for stort, men er klar på at blive modbevist, og han får selvfølgelig også min støtte.
Bowen vil være et en virkelig tør signing.


Tør, men proven spiller - og en klar opgradering ift. Chiesa.

Ville være en herlig back-up, hvis han ikke bliver dyr - og man har haft en god hånd med spillere fra nedrykkede klubber. Virker også som én, der hjælpe ift. mentaliteten og discplinen i omklædningsrummet.

Nå, så det bliver Iraola. Spændende, hvad det kan blive til. Stort spring for spanieren. Men lækkert med ny og lidt mere positiv energi.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Skaruha
Uanset hvad, så peger det meste hvert fald i den retning, så mon ikke det er det det ender med.
Jeg er selv ret begejstret for Iraola. Udover at de fleste Liverpool fans er ret glade for den spillestil han praktiserer, burde stilen også være betydeligt nemmere at omstille fra Bournemouth til Liverpool, end den spillestil man ser hos Frank, Glasner m.fl.
Jeg er lidt mere bekymret for, om stilen kan praktiseres med 3 kampe om ugen og med en trup der pt. ikke er specielt stærk i bredden
Jeg er lidt mere bekymret for, om stilen kan praktiseres med 3 kampe om ugen og med en trup der pt. ikke er specielt stærk i bredden


Den bekymring deler jeg nok også, men jeg vælger at stole på, at ledelsen er godt forberedte forud for det kommende vindue, så de i fællesskab med Iraola får sammensat en trup, der kan konkurrere i både CL og PL, for pt. er jeg enig med dig i, at truppen nok ikke er til det med diverse skader og afgange. Så der skal rammes rigtigt, når vinduet åbner d. 15. juni :)
Ingen herinde ved noget som helst. Der drømmes og spekuleres på livets løs😅

Haha sandt, det gælder jo os alle. Skulle nok have spurgt, hvad folk TROR i stedet😂 Nå men jeg vil da gerne spekulere så: Iraola bliver head coach og de to andre styrer indkøbsvognen👍
Der er altid næste sæson - YNWA
Beklager, hvis det lyder dumt, men har vi vitterligt truppen til at spille den slags bold som vi må formode Iraola vil praktisere, eller skal der handles ind for at få det puslespil til at gå op?
Y. N. W. A. - #JFT97
Det tror jeg du har helt ret i med de seneste meldinger på Iraola, og ud fra Edwards og Hughes jobbeskrivelser😅
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Annonce