Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Razz

Jovist, det vil jeg give dig ret i. Sammenhängen mellem assimilering og Romerriget virker ogsaa desperat. Men der er forskel paa at sige, at manden ikke forfatter EU´s bedste argumentation og at sige, at han ikke ser nogen mening i anti-racismekampagner. Hvilket han (bevares, ad omveje) gör. Udformningen af en saadan kampagne byder han dog ikke ind med.
Efter at have oplevet Barnes som kommentator (fantastisk spiller, elendig formidler) er jeg da også en smule overrasket over referencerne til Aristoteles og von Linné. Nogle mennesker fungerer måske bare bedre på skrift.
moderator
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
http://www.sporten.dk/fo…d-egen-sang

Hehe, hvad sker der lige for det...
Y. N. W. A. - #JFT97
Den kat, der på uforklarlig vis løb på banen mellem Liverpool og Tottenham Hotspur, har fået sin egen kat


Doh! :P og "mest omtante" - Det går ellers meget godt for den skribent hehe
-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg beklager den ekstra opmærksomhed i den seneste tid. Det her er dog for trøje og for dramatisk til, at det ikke fortjener et videre publikum:

http://www.theanfieldwra…drawbridge/
Ha ha. Jeg tør næsten ikke tro på at manden mener det seriøst. Dramaqueen.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Mine tanker går først og fremmest til normale Liverpool supportere, som angiveligt er inkluderet i denne ret friske anvendelse af ordet "we".
@NTD

Ja, Gutmann slår mig heller ikke lige som typen, der ville drage de bedste erfaringer fra sådanne hændelser, og her giver han da fuld los. TAW er dog et ok initiativ, hvor der bestemt også har været fornuftige artikler om Suarezgate. Gareth Roberts har bl.a. begået en. Rob Gutmann-delen må man jo så bare tage med, når det skal være sådan fan-agtigt.

Men hvordan finder du frem til trøjerne? Bruger du lang tid på alle mulige og umulige LFC-sider?
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Crouchinho linkede til en Barnes artikel derinde.

Jeg har dog også generelt hørt pæne ting om hjemmesiden. Det her er dog så rørende særligt på så mange niveauer. Trøje er virkelig et fattigt ord.
Annonce