Snak

Mere indhold efter annoncen
Paz, tak. Tænker det er noget betaling?
- kan man gøre det fra DK ip adresse, eller skal man lave tricks?:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Hvad sker der også for to diskutable straffespark imod i to PL-kampe i streg?

Jeg har ikke meget at udsætte på præstation og taktik idag. Det er klart, at Klopp bliver kritiseret efterfølgende, men kritikken kan jo ikke hænges op på ret meget andet end kontrafaktiske spekulationer, selvom dispositionerne ihærdigt forsøges hængt op på en tendens.

"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Jeg streamer.
Enig i at Gomez er MOM. Virkelig flot kamp af ham i dag.
Der er jo ingen garanti for, at "Fab Four" havde dirket Everton op. Det er rent gætværk, hvad der kunne være sket HVIS og HVIS og HVIS.
Dermed er jeg ikke uenig i, at de bedste spillere nok ikke alle startede inde.
Vores trup er dog så bred, at startopstillingen idag kom frem til de chancer der kunne have vundet kampen.

Forsvaret havde ikke meget at lave, men de lukkede og spillede i mine øjne en god kamp. At hænge det hele over på Lovren synes jeg ikke er fair på nogen måde.
Det virker søgt at angribe forsvaret igen, igen og igen.

Jeg hopper med på Gomez vognen. Kæmpe fan af den knægt!:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der var jo ikke nogen der havde haft nogen indvendinger, hvis den kamp var endt 4-0 ud fra de chancer der faktisk blev skabt i kampen begge veje. Derfor er det svært at kritisere Klopp.

Edit: Nå, det var vist bare en gengivelse af det Fribytter skrev...
Helt ufattelig at vi ikke vinder den kamp....!! Holdet spiller jo en solid kamp og Mane må virkelig sove dårlig i nat...! Simpelhen helt igennem idiotisk at han træffer den beslutning selv at afslutte. Straffesparket er ufattelig tyndt, men Lovren giver dommeren en mulighed for at dømme det og det er simpelhen så urutineret af ham, hvis det havde været TAA eller Gomez havde jeg kunne forstå det. Men Lovren er en af de mest rutineret på holdet og det er simpelhen mangel på “klasse”, at han giver dommeren mulighed for at dømme straffesparket. Vi har kun os selv at takke at det ikke blev til 3 point idag og ellers enig med at Gomez udvikling er bare fantastisk !
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Solanke er ung, men indtil har jeg ikke set meget, der retfærdiggør hans plads i hierakiet. Jeg synes han tager rigtig mange forkerte beslutninger, han ødelægger ofte flowet i gode situationer, og han er rigtig ufarlig. Jeg ser gerne Ings få et par startere frem for ham. Det er der sikkert nogle, der er uenige i.
Jeg håber seriøst der kommer en positiv reaktion mod WBA på onsdag.

Det er håbløst at smide point som i dag, hvis man vil lege med i top 4.

På den anden side ville yderligere pointtab allerede på onsdag ikke kunne undre. Det er jo LFC.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det er da seriøst taber agtigt af jer, som kritiserer Klopp for opstillingen. Vi har jo 100 % kampen og kun Manés egoisme og dommerens inkompetance er skyld i, at dette ikke blev en stensikker sejr.

Regner I med, at man bare kan spille samme opstilling i halvanden måned, med to kampe i ugen?

Selvsamme personer ville tude over Klopp, hvis én af vores bedste spillere fik en overbelastningsskade. Det har intet med at være arrogant at gøre, men derimod spiller- og truppleje.
You'll Never Walk Alone
Annonce