Snak

Mere indhold efter annoncen
Aldrig noget ro. Men herligt vi fik taget det 0 fra statistikken hos City.
Will, Ja sådan er det med pool på godt og ondt.
Arsenal om igen. Altså, den der fra forrige sæson. Rystende.
Fed kamp og fandme en skøn sejr - I sidste ende hårdt kæmpet men det tre point er vores
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Jeg ved godt, at I taler om, at der aldrig er ro, men det har der jo alligevel været flere gange i denne sæson. Nu er det mod det (andet) absolut bedste hold i ligaen for tiden, som I spiller mod.

City har endda vist sig flere gange at spille indtil den fede dame synger og have succes med det.

I vinder fuldt fortjent på en medrivende og underholdende måde. Glæd jer over, at jeres hold - om end gavmildt - glæder PL-fans over hele verden.

Det er jeres kampe, som folk husker. Det skal man kun glæde sig over, når I nu er så stort og forholdsvist succesfuldt hold!

Til lykke med sejren!
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej, for fanden. Det må de altså stoppe med. Det gik fra en fest til at være uudholdeligt at se på de sidste minutter. Tre point mod det ubesejrede tophold - og hvor er det dog fortjent. Det kokser lidt, da Can bliver taget ud, og Milner kommer ind. Ikke at det nødvendigvis blev afgørende for spændingen til sidst, men der er bare en stor niveauforskel på det to.

Chamberlain spiller forrygende, de tre forreste er bare gode. Can bliver et stort tab hvis/når han forlader klubben til sommer, han har udviklet sig til en profil. Gini kæmper fint, men han ejer ikke blik for spillet.

YNWA!
YNWA
Vi vinder jo næsten gang hver gang gini er inde. Den skal vi have med. Vi er det første hold der slår City. Vi skal derudaf.
-
Er mest imponeret over OX idag. Godt spottet, specielt med tanke på at få erstattet Can.
For mig er ox motm idag. Kæft en energi og arbejdsraseri han lagde for dagen. Og med mål og assist, kanon kamp af ham og hele holdet
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Shit en kamp!

Ox er også min motm, skarpt forfulgt af Firmino og Can.
Annonce