Snak

Mere indhold efter annoncen
Det ligner Felipe Luiz fra A. Madrid
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Lynild

Enig med Solanke. Jeg håbede på ham, da Salah blev skadet. Jeg tror også, at Solanke havde givet os mere X-factor. Han er hurtigere, ung og har lige scoret (selvom han godt nok ikke har vist særlig meget).

Men som du skriver, havde det nok ikke gjort en forskel. Det var nok Mignolet, som skulle være skiftet ind.
-
Kom lige i tanke om denne gamle video - omend mere aktuel end nogensinde før..

Tiny Tim har en ven der ville være egnet som keeper hos Liverpool..
https://youtu.be/cA1iBNBOfKU
Jeg må indrømme at mit kendskab til Fabinho var ret begrænset, da han blev præsenteret.

Men efter at have læst om ham, og set en masse video klip, har jeg svært ved at få armene ned.

Det ligner på alle måder en rigtig stærk signing! ;)
Han er god Bendix ! ....-:) Monaco spillede jo helt fantastisk sidste sæson og jeg tror faktisk jeg så alle deres kampe i CL. Jeg kan huske at Fribytter ( hvor han forøvrigt blevet af ? ) og jeg debatteret en del af Monaco’s spillere når de spillede. Fabinho var en af de spillere “vi fik vendt”.

Jeg har læst en hel del om “handlen” efter den blev offentliggjort. Klopp/LFC har åbenbart allerede sidste sommer været interesseret i at få Fabinho til LFC. Men Monaco ville ikke sælge på det tidspunkt, fordi de havde en del afgange af deres profiler sidste sommer. Men man har bibeholdt kontakten med Monaco gennem denne sæson og Firmino har spillet en central rolle i “handlen’. Han er åbenbart rigtig gode venner med Fabinho og var “manden” der sørget for at Fabinho og Klopp mødtes i Blackpool ( åbenbart byen hvor vores handler foregår...-:) ). Fabinho havde efter mødet med Klopp meddelt sin agent Jorge Mendes ( velkendt navn !....-:), at han behøvede ikke at “arbejde videre” med andre klubber, da han havde besluttet sig hvor han ville hen.

Spændende hvor Pulisic ender ?

Mark Pulisic, father of Dortmund‘s Christian Pulisic, has spoken out about rumours on his future to @SkySports:

“His agent right now is working & looking, in close relation with me & Christian, & we’re just trying to see what the best phase of his development will be.” #LFC
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@YNWA"96"

Ja, han er god! Og han ligner en spiller som vil passe som hånd i handske til vores spillestil.
Selvom Ndidi også ser god ud, virker det til at der er lidt mere ´fodbold´ i Fabinho. Så hvis valget stod imellem de 2, er jeg godt tilfreds ;)

Det er så fedt at vi har en træner som kan tiltrække spillere. Den mand har så meget karisma!!

Og iøvrigt også fedt at Firmino hjælper til ;)

Pulisic har en kommerciel fordel, men er han klar til PL bold? Der er ingen tvivl om hans talent, men har han ikke svinget en del i hans præstationer?
Måske mangler han bare Klopp´s sidste ´touch´ for at slå helt igennem ;)
Jeg er fuldstændig vild med Pulisic, for satan jeg håber han lander i LFC. “Knægten” er kun 19 år men hold op hvor har han meget bold i sig. Nå vi må se hvad det ender med, først og fremmest håber jeg på Fekir efter Coutinho’s afgang, vi mangler en “playmaker” i truppen. Men det har jo allerede været et godt vindue, med tilgangen af Keita og Fabinho ....-:)

Jeg havde håbet på Jourginho, men han ender jo nok i City. Men hvis jeg skulle vælge imellem Ndidi og Fabinho vil jeg vælge Fabinho, da jeg synes han er “bedre på bolden” end Ndidi. Men jeg havde ikke været utilfreds med Ndidi, for satan han fylder noget på en midtbane. En spiller som man virkelig slår sig på og vinder næsten alle dueller.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Hvad blev der af alt snakken om Lemar. Nu signede vi fabinho, men havde hele tiden forståelsen af at det var Lemar der var i kikkerten. Jeg er forvirret.
Hvis man skal tro på rygterne, så har LFC trukket sig fra Lemar da man synes Monaco har prissat ham for højt. Rygterne til aften går på, at vi både har budt på Allison og Fekir. Men det er jo “clickbait tid”.....-:)
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Twitter hjælp:)

Så er jeg hoppet med på vognen... igen... sidst blev jeg træt af at blive oversvømmet med "ligegyldigheder".

Hvem er de mest troværdige i forhold til, hvad der røre sig i Liverpool?
Kom frisk:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Annonce