Snak

Mere indhold efter annoncen
Selvfølgelig er det en stikpille til Liverpool - det er ikke noget nyt, at Mourinho ikke har travlt med at feje egen dør. Pudser sin egen glorie ved at pille andre ned. Han glemmer måske, at han har brugt - inklusiv de investeringer, som Liverpool har lavet i dette transfervindue - +halvanden milliard netto mere end Klopp. Vel og mærke efter at han overtog et hold, som allerede der var stærkere end det hold, som Klopp overtog.
YNWA
Dalot(2018) - Bailly(2016) - Lindelof(2017) - *
Pogba(2016) - Matic(2017) - Fred(2018)
Mkhitaryan(2016) - Lukaku(2017) - Alexis(2017/18)

Mkhitaryan er den eneste, der er væk - i bytte med Alexis.

Han har det hårdt, den kære Mourinho.
YNWA
"Vrøvl. Det gør det da netop. Han siger, at et af holdene, der endte under United sidste år opruster som bare pokker, så hvis ikke Woodward kommer i gang, er der alvorlig fare for, at man bliver overhalet. "

Nej, der er ingen grund til at overdrive Liverpools indkøb, hvis han bare vil fortælle Woodward, at Man. Utd. har handlet mindre end konkurrenterne. Overdrivelsen er unødvendig. Men det ved Mourinho jo godt. Han er en mester i den slags retorik. Hvis stikpillen rettet imod Liverpool endelig skal kaldes tilfældig eller utilsigtet, så skyldes det, at Mourinhos konflikoptrappende og aggressive brug af medierne er blevet en vane - noget, der sker nærmest automatisk.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Mourinho nævner ikke kvalitet men kvantitet, og som jeg forstår det har United købt 3 spillere i dette vindue mens Liverpool har købt 4.
At det måske så kun er Fred der kan gå ind på holdet er en anden sag. Men han lukker sgu lort ud.
Hvorfor ikke bare sige det som det er:
"Jeg har bedt om X antal spillere der kan forstærke mit hold. Jeg har fået den ene og mangler X. Jeg har brug for dem, hvis jeg skal kunne kæmpe med fx Liverpool som har forstærket sig med 4 mand allerede" eller noget i den stil. Ingen grund til at være så kryptisk.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Jeg er helt enig med Fribytter, Mourinho kommer ikke med den udmelding medmindre han har tænkt over det. Mig bekendt gælder der ens regler for alle klubber i PL, når de 25 spillere skal registreres til sæsonen. Nemlig 17 udenlandske spillere og 8 home grown spillere. Jeg er med på man godt kan være HG som udlænding, men LFC el andre klubber køber jo ikke udenlandske spillere, medmindre der bliver osse bliver solgt nogen. Så at LFC har lidt større udskiftning i truppen i dette vindue end ex. United sker jo for tid til anden. Andre gange er det jo omvendt. Så er det da muligt, at Mourinho vil have en større udskiftning i hans trup end hvad det er lykkedes med. Men hans ordvalg om hvad andre klubber gør, er da en smule patetisk.



2 del af James Pearce interwiew med Bossen :

https://t.co/ud8AO0aRrj?amp=1
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Mere indhold efter annoncen
Annonce
http://www.espnluckindex.com/adjusted-league/

Det har jo altid været almen viden, at United er pisse heldige; men havde ikke forventet, at vi skulle være det mest uheldige hold i PL.

Forhåbentlig er der nogle dommere som ser undersøgelsen. :D
Sjovt at 2-2 mod Tottenham kampen nævnes som den vi var uheldige i. Den kamp pisser mig stadigvæk af:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Er jeg den eneste der har problemer med Bold´s App på ipaden ? Hvordan pokker kommer man ind i debatforummet i klubtrådene ?
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Jeg har problemer på mobilen - næsten hele min højresiden af mobilen er sort.
Annonce