Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Toffees

Kujon ligefrem? Jeg prikker jo blot til din (dårlige) samvittighed.

Husk på hvem der lagde dagsordnen for hvorledes man teer sig over for andre inden du bliver tøsefornærmet.

Men fis du blot tilbage til blå stue igen. Du bidrager ikke med noget nyt alligevel.

PS:
Det er ikke spor betændt at snakke om LFC´s fremtid. Dit ønske om at bruge Waooo-kugler er blot ikke interessant.
Y. N. W. A. - #JFT97
D.B.R, hehe, du sjov når du bliver sådan der. :)

Grunden til du netop ikke har noget imod Everton, er jo dit manglende engagement i Liverpool. Du en sød fan, støtter holdet når det går godt. Går det lidt skidt, jamen der er jo en ny kamp i weekenden. Derfor er du også fuldstændig blind for Carroll - for igen, der er jo en ny sæson.





Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Nu et du jo en tøs, Toffees

Logikken i at skulle hade sin lillebror i stil med at du hader storebror kan jeg blot ikke se, men dig om det.

Manglende engagement, naiv og kujon. Et der mere lort du vil lukke ud inden du gør dig mere til grin?

Ellers synes jeg du skulle fabrikere endnu et par potentielle undskyldninger du kan bruge til næste gang lillebror møder storebror.
Y. N. W. A. - #JFT97
Not That Duncan, jeg er fuldt klar over at Gomez har fået nogle "billige mål", men kan du se Carroll komme på bare 5-10 landskampe pt? Og hvad med fremtiden, mener du at Carroll skal redde England?

Om jeg mener Carroll skal redde England? Nej, jeg mener måske bare, at du ovenfor kom til at fremhæve Gomez´ landsholdspræstationer uden de nødvendige pruttelyde.

Carroll skal i øvrigt nok få 5-10 landskampe. Det er ikke noget særligt kvalitetsstempel. Heskey er fx pt. på 62 på trods af, at ingen længere kan huske om han nogensinde har scoret et mål. Toogtres.
@ Toffees

Det er jeg da ked af at høre. Men det overrasker mig lidt, at du efterspørger mere, eftersom det var dig, der var træt af ord og hellere ville væde. Det var noget med, at du alligevel altid først fik ret et halvt til et helt år efter...
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Heskey er fx pt. på 62 på trods af, at ingen længere kan huske om han nogensinde har scoret et mål. Toogtres. "

Jeg tror, det skyldes manglende evne til at skelne mellem det at få andre til at se gode ud og så gøre andre gode.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
"Hatten af."

Går udfra du går med klaphat

YNWA (født Liverpool-fan) Atletico Madrid AIK Bremen Celtic Nantes Lyngby
D.B.R, hvis jeg fanger en Liverpool-fan i det bet om top-4, 5000 kr.-bet, ville jeg ikke have noget problem med dig som ophavsmand.

Du var en kujon da du pluselig skulle spille "smart" efter jeg havde snakket om at holde lav profil i jeres tråd. Du støtter jo holdet på godt og ondt, og hvori skriver jeg noget forkert ang. dig? Prøv læs mit indlæg igen. Du modtager det for hårdt, og behøver du skam ikke gøre.

Not That Duncan, du skrev hellere ikke noget forkert. Men tag Gomez 45 kampe og 39 mål og 46 kampe og 40 mål over sidste 2 sæsoner, hvor Carroll har præsteret 9 kampe og 2 mål og 41 kampe og 8 mål den her sæson (Liverpool-tiden og snakke klubpan). Og så sig at han skal gå til det niveau. Faktisk er Gomez endda forholdvis hurtig taget hans størrelse i betragning. Altså, vil man til forholde sig på det niveau, så kan man lige så godt påstå at Suarez bliver lige så målfarlig som Messi i næste sæson eller om 2 sæsoner.

Hehe, jeg ved ikke hvem du er efter når du bringer Heskey ind i billedet?! :)

Er vi ude i, at Carroll er den hvide Heskey, bare dårligere?

Fribyttet, det kan faktisk koges ned til, at jeg ønsker hvad du gerne ser til Liverpool og hvem, hvad og hvorfor har skuffet. Hvad mangler i for at komme i snak til top-4?

Til forhold liverpool74 og D.B.R, så har du jo bevist du har mere dybde.

Jeg fandt din "FTR" ret interesant, og derfor kom jeg hvordan jeg så på det.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
hm, altså, nu var jeg høflig. :)

Edit, tror vi har med Carra-23 bror at gøre med.

Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Jeg kan udmærket huske de endeløse diskussioner om Heskeys teoretiske bidrag til Liverpool og England. Det var vel noget af det hotteste af det hotte herinde for ti år siden. Og selv om jeg da anerkender, at man ikke udelukkende skal måle angribere på deres mål, så var det jo ikke fordi Heskey lagde op til en masse mål. Var det virkelig nok, at han løb villigt rundt og i det mindste prøvede?
Annonce