Snak

Mere indhold efter annoncen
Var Alexander Arnold i øvrigt skadet? Kan slet ikke forstå, at han ikke spiller, når vi har et offensivt udgangspunkt.

Mener ikke der har været noget fremme om det. Klopp har vel vurderet at Gomez bedre kunne håndtere Barca end TAA.

Med hensyn til kampen på tirsdag, så afhænger meget vel også stadig af om vi er sat af i kampen om PL af City.

Er vi det, kan den vel få fuld smadder. Har vi stadig en reel chance for PL, bør man vel "bare" spille som i går, og så krydse fingre for, at vi igen kan ramme netmaskerne, og gerne i en stor nok mængde til at gå videre.
Y. N. W. A. - #JFT97
Jeg mener ikke at I skulle have været mere pragmatiske. Det var først til sidst, at I lukkede op. Indtil da var I fint med og man kan aldrig holde Barca helt fra chancer. Taktisk fint fra begge sider. Men I skulle have været skarpere, mere kyniske, så havde I fået et resultat med.

Vi begynder i øvrigt at se et Barcelona-hold, der netop er blevet pragmatiske fremfor max offensive. Dét passer bedre til CHL. hvor man jo møder klassehold, der til tider vil presse en tilbage. Der skal man kunne stå imod. Det har de haft svært ved, men i går så de ud til at "hvile i defensiven" meget bedre end tidligere. De kunne ikke holde jer fra chancer, men de formåede at minimere og have en vis kontrol. Og kunne så selv leve på omstillinger.

Men det blir vel opgaven for jer i returen, virkelig at få dem ud af balance. Jeg har svært ved at se dette ske uden at I blotter jer i den anden ende, men ud fra et taktisk synspunkt var det yderst interessant at følge både jer og Barcelona i går.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Alisson vinder altid 3-0 hjemme mod Barcelona, når det er nødvendigt, så formentlig får vi som minimum forlænget spilletid på Anfield. Held og lykke med det.
Haha Duck, det er sandt! Det var et los i løgene i går, men nu venter der en ny kamp mod Nyborg, og så håber jeg, at Anfield kan indfrie vores drømme! Bring on the jubeltosse!!!
Ja, lad os nu lige slå Nyborg før vi retter fokus mod returkampen.

Meget afhænger af lørdagens resultat samt Citys på mandag tænker jeg, altså med henblik på hvor meget der skal satses på at hente 0-3.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Som en der har set Salah før hans gyldne periode, læs "i Liverpool", så lignede hans afbrænder noget vi har set i Rom en hel del gange. :o).

Held og lykke i returen, men det er nok for stort et bjerg at vinde med 4 og hulde nullet.
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
Held og lykke i returen, men det er nok for stort et bjerg at vinde med 4 og hulde nullet.

5-1 kan vel også gå ;)
Men nej, du har selvfølgelig ret. Det er massivt op af bakke.
Men når man ikke kan score på ens chancer, og når ens modstander har Messi på holdet, så bliver det svært :)
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Hvorfor kan Liverpool ikke vinde noget?
Idiotisk kommentar, DieWelt.
Hvad haaber du paa, at faa ud af det helt praecist? Kommentaren er vel naeppe skrevet med debatten i tankerne? Det er din slags som alle relativt normale fodboldfans af et hold ikke bryder sig om, fordi man, eller jeg i det her tilfaelde (du lader til at holde med Barcelona), nu skal hoere paa, hvordan Barcas fangruppe bestaar af smaa boern og trolls uden ret megen omloeb oveni. Hoejtraabende minoriteter, og alt det der.
De første meldinger går på, at Naby er ude 3 - 4 uger og det vil jo sige resten af sæsonen. Ærgerligt, nu hvor han endelig var ved at finde vej ind til XL- startelleveren.

Det bliver godt nok et bjerg, der skal bestiges på tirsdag. Nå vi må se om drengene kan lave en Istanbul 2.0

Nå lad os håbe Bobby er klar igen mod Newcastle, han var savnet igår. Bliver spændende hvordan spillerne reagere mod Newcastle på lørdag. Kampen igår trak søm ud, både fysisk og ikke mindst mentalt.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Annonce