Snak

Mere indhold efter annoncen
Få lige pudset brillerne, Dayton. Han rammer først venstre knæ, hvorefter han rammer højre ben bagfra.
I langsom gengivelse ser det jo aldrig voldsomt ud.
Der kommer altid endnu en Liverpoolkamp med tilhørende potentielt hjerteanfald. Liverpool og AaB
Havde vi fået den så havde diskussionen været med omvendt fortegn. Sådan er der så meget, vi har en halvleg til at ændre dette og uanset så var det er effektivt kontraangreb United kørte lige efter
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Alt går imod os idag, Mane mål skal selvfølgelig annulleres men at Atikinson dømmer så ensidigt i kamp som denne er sgu frusterende. Nå de har ikke haft noget udover det tvivlsomme mål, forhåbentlig vender marginalerne lidt i 2.halvleg.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Atkinson har generelt dømt Uniteds vej - enig så langt.
Men synes klart Origi filmer i den VAR situation.. Han bliver ramt, ja.. Men et meget lille spark på skinnebenet får ikke én til at falde roterende til jorden..
Mc86 kan du også forklare alle små frispark til United?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er et tyndt frispark, som ikke bliver dømt. Origi skal lade være med at kaste sig og lære at tage noget ansvar. Kan ikke huske hvornår vi har spillet så dårligt sidst, så VAR eller ej må pool tage sig sammen. Håber på Origi ud for en midtbanespiller og så få fat i kuglen og styre spillet med mane og firmino på toppen. Kom så i gang gutter!
MC86: "Han bliver ramt, ja.."

Godt, så er vi enige om at der er frispark.
Det er vildt man kan påstå man bliver bortdømt på det film fra Origi.

Skal aldrig nogensinde kaldes tilbage af VAR på så minimal en kontakt.

Af med brillerne.
Få Hendo ud og sæt Ox ind.
Jeg brækker mig, hvis han skifter Milner ind om 10 minutter.
Annonce