Snak

Mere indhold efter annoncen
Aldrig har BREAKING betegnelsen været mere passende.

Gary er sådan set allerede udtaget. Som "træner". Sjovt, hvordan manden rent faktisk deltager aktivt i alle træningerne, ikke?
Tja, Smalling er da også en fin fyr.

Ja, det er sjovt........
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Kelly er vel næppe udtaget som andet end højre-back. Og han er en af Englands mest talentfulde således. Det giver ham god erfaring at være med til EM. Centralt duer han ikke, og slet ikke sat op mod konkurrencen. Nu og i de kommende år. Han er den omvendte Carragher i den forstand at han er central forsvarsspiller, som er bedre på højreback - langt bedre.

Desuden er han og en del af LFCs spillere ikke flade efter sæsonen, da de ikke har haft Europa spil, samt en del af dem har været udenfor LFCs trup af forskellige årsager.

Rio er der ingen fremtid i. Og jeg havde også valgt ham fra. Han er ikke så god mere, og har været skadet alt for meget.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Potentialet har han da bestemt, meen.. Det burde have været Kyle Walker eller Shawcross. Kellys præstationer i år burde ikke give en standbyplads.
Nævner du Shawcross i en højre-backs kontekst?
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Rio er der ingen fremtid i. Og jeg havde også valgt ham fra. Han er ikke så god mere, og har været skadet alt for meget.

BIF, du er åbenbart fanget i samme stereotyp som Woy.
Rio har haft et glimrende forår, bedre end alle andre engelske midterforsvarere imo med Lescott som mulig undtagelse. KLART bedre end Terry for eksempel. Og stort set uden skader.

Kelly har da muligvis en fin fremtid, men at den skulle være bedre end Kyle Walkers, Glen Johnsons, Phil Jones´, Chris Smallings (og muligvis andres) på samme plads har jeg ret svært ved at se. Han er end ikke på holdet i Liverpool.
\"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you, and you’ll not even able to touch it if we lose. And for many of you, that will be the closest you will ever get. Don’t you dare come back in here without giving your al...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Nævner du ikke Rio?

Kelly skal erstatte Cahill. Både Johnson og Phil Jones kan dække pladsen, og gør det ret beset bedre. Som Liverpool supporter er det selvfølgelig dejligt med LCF spillere på holdet, men erstatningen af Cahill undrer mig, må jeg erkende.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Skønt at Kelly er udtaget, det betyder at han ikke er i betragtning til Team GB! Så kan han starte pre-season sammen med alle de andre engelske LFC spillere når England er røget ud om godt halvanden uge.
From doubters to achievers.
"Har du læst engelske medier? Besøgt en engelsk hjemmeside? Jeg er IKKE alene om min undren. Mildt sagt. "

Stadig er dit argument tyndt. Folk, der tidligere har tilkendegivet, at de ikke vil med på afbud, går du nu ud fra, gerne vil med på et afbud. Hvis du ikke er alene om den holdning, så står det skidt til for den engelske presse.

"Kelly giver ingen mening, heller ikke som højre back. Hvis man mener, at Kelly og Johnson som højre back og Jones i midterforsvaret er bedre end Jones & Johnson på backen og Rio i midterforsvaret, så har man ikke set meget bold i 2012.
"

Jeg er da enig i, at det ikke giver mening at se Jones som et bedre alternativ til midterforvaret end Rio. Det har jeg jo skrevet. Men hvis det nu er tilfældet, så er der sgu da intet i vejen for at tage Kelly med som opbakning til backen. Han er vel reelt set pt. femtevalget til højreback. Jones kontra Rio er det primære problem og Kelly blot en afledt konsekvens, og grunden til at Jones foretrækkes fremfor Rio bunder nok, som Duncan allerede har nævnt, slet ikke i "football reasons".

Og hvorfor står alle pludselig i kø for at jorde Hodgson inden, EM er gået igang? Jeg troede ellers, at moden var at distancere sig fra de fanatiske LFC-tilhængere.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
moderator
Du har en pointe omkring Kellys udtagelse Fribytter.. Nu er vi henne ved de kosmetiske udtagelser, men jeg undrer mig også over hvorfor man ikke har kigget mod en central midt nu hvor Barry er gået ud og erstattet med Jagielka. Men alternativerne er vel, efter alle skaderne, ikke meget bedre.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Nævner du ikke Rio?
Da ikke i en kontekst omkring højreback. Det er jo et nyt afsnit. Du nævner Shawcross og Walker i en kontekst omkring Kelly, og jeg ved ærligt talt ikke hvordan du kan nævne dem sammen.

Kelly skal erstatte Cahill. Både Johnson og Phil Jones kan dække pladsen, og gør det ret beset bedre. Som Liverpool supporter er det selvfølgelig dejligt med LCF spillere på holdet, men erstatningen af Cahill undrer mig, må jeg erkende.
Jones er da bedre end Kelly, centralt. Det er vist noget af en tilsnigelse at Jones er bedre end Kelly på højreback. Jones er blevet brugt som en lappeløsning dér i United. Han er da helt klart fremtidens mand centralt, eller skubbet op.

Det er da helt hovedløst at foreslå Kelly over Jones centralt.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Annonce