Snak

Mere indhold efter annoncen
Det positive er at Kane virker tabt for Spurs. Så er det næsten sikkert som amen i kirken at de ikke spiller med i top 5.
Go Go Bezos
Nej det er fint, de åbner kl.09.00 , vi ses kvart over 👍


Yes 💪
Jeg tror nu ikke Chelseas bud er en and. Det er der i hvert fald ikke noget der tyder på. Deres interesse i Lavia går langt tilbage og man prøvede at hente ham både sidste sommer og i januar til et bud omkring det Southampton efterspørger nu.


Ja, der må have været konkrete forhandlinger mellem S´oton og Chelsea, når både Romano og Ornstein melder det.

Men Chelsea har fået ´here we go´ på Tyler Adams tidligere i dag. Man kan da ikke både hente Lesley U, Tyler Adams og på samme tid forsat være med i kampen om både Lavia og Caicedo? Det er da overkill? Det ligner heller ikke Boehly og co. ikke at matche Southamptons ønskede købspris - når I hentede Disasi, Lesley U og nogle andre uden at blinke.

Sikke en transfersaga og sæbeopera i dag.

Ville ikke have noget i mod, hvis det endte med Caicdedo til Liverpool. Men det virker ikke sandsynligt.
Lynch har også sagt at Caicedo til Liverpool ikke er relevant. Vi har forhørt os omkring den forestående aftale mellem Brighton og Chelsea, men er ikke på nogen måde klar til at hijacke transferen. Men den journalist, der var ude med "nyheden" om et bud, fik sig da sikkert nogle millioner clicks på twitter.

Jeg synes til gengæld det er helt vildt folk taler om ham som en garanteret succes. Han har ikke engang spillet 50 PL kampe, han er jo vitterligt ikke meget mere erfaren end Lavia. Viser virkeligt hvor markedet står, hvis han skal koste £100m! For bare en håndfuld år siden var det vel £15m?
Men Chelsea har fået ´here we go´ på Tyler Adams tidligere i dag. Man kan da ikke både hente Lesley U, Tyler Adams og på samme tid forsat være med i kampen om både Lavia og Caicedo? Det er da overkill? Det ligner heller ikke Boehly og co. ikke at matche Southamptons ønskede købspris


Helt enig! Det ligner ikke Chelsea at byde 48m når der bliver efterspurgt 50m, overhovedet ikke. Scenariet hvor vi henter alle bliver også beskrevet som Chelseas "drøm", men det bliver også gjort meget tydeligt hos adskillige medier at Caicedo er deres klart største prioritet. Og det er den transfer man fokusere på og vil prøve at lukke indenfor de næste par døgn.

Jeg kan slet ikke se Chelsea hente dem alle, ligesom jeg heller ikke kan se Liverpool ikke har de sidste 2-5m klar til at lukke Lavia.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Chelseas "skambud" på Lavia er så også blevet skudt ned af Southampton.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det lyder som om Liverpool giver et bud på Caicedo inden længe. Vi har jo trods alt berigede dem med Milner, så tænker at 50 mill. for Caicedo bør være nok.
Go Go Bezos
Er jeg den eneste der har den teori, at de 2 klubber prøver at hjælpe hinanden i de 2 handler ?
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Det lugter langt væk af et forsøg på at presse de horrible priser endnu længere op.

Glæder mig til vinduet lukker, så der igen bliver skruet ned for det gejl.
Y. N. W. A. - #JFT97
@YNWA klubberne har ikke rigtigt noget at miste. Hvis Caicedo er The reel deal, så hjælper han absolut Brighton i kommende sæson, og så kan de jo sælge ham til næste år for £100M.

Det samme med Lavia. Han må også formodes at være en forstærkning på holdet, og en stærk sæson kan give oprykning og et salg på £50M🤷🏼‍♂️

Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Annonce